Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (27.02.2018 r.)

27 lutego 2018

Niestety moje obawy co do Fryderyka potwierdziły się. Fryderyk ma początek infekcji górnych dróg oddechowych. Podczas osłuchiwania doktor zwrócił uwagę na nietypowe szmery oskrzelowe, ale najprawdopodobniej to tylko poświst ze strony górnych dróg oddechowych.

IMG_6493

W przypadku Fryderyka zarówno kastrację, jak i szczepienie przełożyliśmy na później. Póki co antybiotykoterapia.

Poza tym Fryderyk musi przybrać na wadze. Może przytyć nawet do 0,5 kg, aby uzyskać w prawidłową wagę.

Wczoraj na kontrole pozabiegowe pojechały Anthe i Daphnis. W niedzielę wspominałam o tym, że być może Anthe czeka laparotomia. Nastawiłam się na to, że odbędzie się ona podczas wczorajszej wizyty, ale na szczęście okazało się, że zgrubienie kikuta macicy w porównaniu do stanu z czwartku znacznie się zmniejszyło.

Daphnis

IMG_6533

Kolejne kontrola w najbliższy czwartek.

Anthe

IMG_6530

Bogatka i Kraska czują się dobrze, mają piękny apetyt, ale od czwartku ich waga stoi. Wczoraj doktor przyglądał się dokładnie sylwetkom dziewczyn, w szczególności zaś Bogatki.

Kraska

IMG_6517

Przednie i tylne łapy Bogatki są symetryczne, mają prawidłową długość. Zakres ruchu w łapach jest podobny. Nie mamy do czynienia z żadnym złamaniem ani zwichnięciem. Problem z prawą przednią łapą Bogatki może być związany z jakąś reakcją bólową. Póki co musimy obserwować dziewczyny. Nieprawidłowa sylwetka dziewczyn – wykrzywienie ciała może być wynikiem ciężkiego niedożywienia w wieku dorastania. Zobaczymy jak będzie zmieniać się sytuacja. Mam nadzieję, że dziewczyny odzyskają pełnię zdrowia.

Bogatka

IMG_6511

Astra i Porsche zostały wczoraj zaszczepione. Z uwagi na pojawiający się u dziewczyn katar, było to szczepienie warunkowe, ale nie było sensu odkładać tego na później.

Porsche

IMG_6503

U dziewczyn problemy z kichaniem mogą co jakiś czas powracać, a szczepienie to podstawa.

Astra

IMG_6501

Belinda czuje się świetnie. W najbliższym czasie wykonamy u niej kontrolne badanie krwi, ale teraz jest naprawdę dobrze. Od czasu zapaści nerkowej i wątrobowej, Belinda przybrała na wadze 45 dag. Belinda już zawsze będzie wymagać szczególnej kontroli (ornipural będzie jej pewnie towarzyszyć już do końca życia), ale ma szansę na naprawdę fajne życie w dobrej kondycji i tego będziemy się trzymać.

IMG_6541

Wczoraj Belinda została zaszczepiona na pomór i myxomatozę.

Ze szczepieniem na pewno poczekamy jeszcze u Navarry. Niestety u niej powrócił silniejszy katar i weszliśmy z dodatkowym leczeniem. Miejmy nadzieję, że za kilka tygodni będzie to możliwe.

IMG_6505

U Nereidy kontynuujemy dotychczasowe leczenie, tak aby leczenie wystarczyło nam na „jak najdłużej” (u Nereidy katar może niestety co jakiś czas wracać). Pocieszające jest to, że Nereida jest w dobrej ogólnej kondycji. Po przygaszeniu kataru chcielibyśmy ją wykastrować.

IMG_6496

Wagner pojechał wczoraj na rutynową kontrolę do doktora. Wagner w przeszłości przeszedł kokcydiozę wątrobową. Kilka tygodni temu wykonaliśmy u niego kontrolne badanie krwi. Wskaźniki wątrobowe były lekko podwyższone, dlatego Wagner zaliczył drugą serię ornipuralu. Wczoraj stan zdrowia Wagnera doktor ocenił jako prawidłowy.

IMG_6490

Dzisiaj zabiegom kastracji zostały poddane kolejne berlińskie dziewczyny (na zabiegi czekają już tylko Calisto i Ofelia, Belinda, Elara i Nereida) – Galatea i Perdytea.

Dziewczyny są królikami stomatologicznymi. Obie przeszły korekty zębów. Perdytea straciła 1 ząb trzonowy, który w zasadzie wypadł w trakcie korekty. Pod tym względem dziewczyny w przyszłości będą wymagały regularnych kontroli.

Co jeszcze?

Badanie kału Edgara i Fryderyka (jako naszych nowinek) oraz kontrolne Wagnera wykazało brak jakichkolwiek pasożytów wewnętrznych.

dobranoc

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*