Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (16.01.2018 r.)

16 stycznia 2018

Astra jest królikiem przewlekle kichającym. Ma lepsze i gorsze okresy. Czasami katar zaostrza się, czasami co jakiś czas pojawia się tylko wydzielina z nosa. W tej chwili Astra otrzymuje draxxin wraz z witaminą C. W najbliższym czasie znowu będziemy wspierać jej odporność zylexisem.

IMG_5312

Zęby Astry doktor ocenił na 3+ – przy okazji kastracji czeka ją kastracja. Budowa ciała – idealnie.

Sytuacja Navarry z małym wyjątkiem, dotyczącym zębów (brak zastrzeżeń), jest analogiczna do sytuacji Astry (i Insigni, która opuściła Azyl), ale nas to nie dziwi – dziewczyny przyjechały do nas razem z takimi samymi problemami.

IMG_5307

Leczenie jak u Astry.

Benji wciąż nas martwi. Niestety musi otrzymywać regularnie leki na pobudzenie perystaltyki jelit. Wciąż robi małe bobki, odbiegające znacznie od normy. Z apetytem nie jest najgorzej, ale nie przekłada się to na zwiększenie jego masy ciała.

IMG_5326

W najbliższych dniach chcemy spróbować raz jeszcze pobrać Benjiemu krew i zrobić znacznie szersze badania.

W tym tygodniu kończymy terapię ornipuralem.

Stan zdrowia Harmonii doktor ocenił jako dobry. Dlaczego tylko dobry? Harmonia waży już 4,850 kg (1,200 kg niż w dniu przyjęcia do Azylu), ale cały czas walczymy o to, aby było jeszcze więcej – spokojnie możemy dobić do ok 6 kg. Poza tym przy okazji kastracji Harmonię czeka korekta zębów policzkowych po lewej stronie.

IMG_5318

Nostromo teoretycznie jest zdrowym królikiem, ale coś nas niepokoi. Ma czystą krtań/tchawicę, nos, ale osłuchowo nie jest idealnie, chociaż nie mamy do czynienia z żadnym typowym stanem zapalnym. Może zachowanie Nostromo – jest niezwykle spokojnym królikiem – ma związek wyłącznie z jego usposobieniem, ale jutro u Nostromo wykonamy RTG klatki piersiowej, aby sprawdzić czy nie widać żadnych patologii w obrębie płuc oraz przede wszystkim serca.

IMG_5300

Poza tym stan Nostromo nie budzi zastrzeżeń – zęby, budowa ciała, narządy wewnętrzne w badaniu palpacyjnym są w porządku.

Tea wizytę pozabiegową zaliczyła na 5.

IMG_5305

Sytuacja Wariacji jest zbliżona do sytuacji Harmonii, chociaż waży 10 dag więcej (i wygląda lepiej), a poza tym nie ma problemów z zębami.

IMG_5324

Harmonia i Wariacja to nasze azylowe łosie…🐰

Ravel i Rossini zostali wczoraj wykastrowani. Dzisiaj zabiegom kastracji zostali poddani również Chopin i Mendelsshon.

Ravel

IMG_5315

Rossini

IMG_5330

Badanie kału przeprowadzone u Carrie, Koffiego, Mister Big, Nostromo oraz Tea dało wynik ujemny – brak jakichkolwiek pasożytów wewnętrznych.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*