Fotograficznie, Z życia Azylu

Piątek (5.12.2017 r.)

5 stycznia 2018

Wczorajszy wieczór spędziliśmy w gabinecie doktora. Po świątecznej przerwie wszystko wróciło już więc do normy.

Wczoraj zabiegowi kastracji połączonemu z korektą zębów został poddany Koffi. Decyzję o kastracji przyspieszyła konieczność skorygowania zębów Koffiego – zęby raniły już błonę śluzową policzków, powodując w jamie ustnej lekkie krwawienie.

IMG_4944

Stan zdrowia Tea doktor ocenił jako prawidłowy. We wtorek Tea czeka zabieg kastracji.

IMG_4947

Binky, Emka oraz nasz najnowszy podopieczny (nabytek ze środy) zostali wczoraj zaszczepieni na pomór i myxomatozę.

Binky nie jest łatwym pacjentem. Jego wątroba źle funkcjonuje, co przekłada się na pracę układu pokarmowego i nawracające problemy. Odkąd Binky trafił pod naszą opiekę, już kilka razy miał kryzysy jelitowe (potwierdziły się spostrzeżenia, dotyczące Binkiego, poczynione jeszcze przed przyjazdem do Azylu). Są takie dni, kiedy Binky nie chce jeść, nie robi też żadnych bobków. Potem wszystko wraca do normy i wydaje się, że jest już w porządku, niestety jak się okazuje tylko do czasu.

IMG_4971

Binky ma już za sobą jedną serię ornipuralu, zobaczymy jak dalej będzie rozwijać się sytuacja.

Niestety z uwagi na brak stabilności u Binkiego postanowiliśmy nie czekać dłużej ze szczepieniem – nie mamy żadnej gwarancji na to, że kiedyś określimy go jako królika w pełni zdrowego.

Póki co po szczepieniu wszystko jest w porządku.

Emka czuje się dobrze. Budowa jej ciała poprawiła się – Emka zaczyna odbudowywać mięśnie. Z zabiegiem kastracji wstrzymamy się jeszcze do końca stycznia (Emka ma za sobą serię ornipuralu), a póki co wykorzystaliśmy dobry moment na szczepienie.

IMG_4949

Pan Pięknooki (jutro otrzyma jakieś godne imię) jest zdrowym (przynajmniej na to wskazuje standardowe badanie kliniczne), dość mocno stresującym się samcem. Ku naszej ogromnej radości Pięknooki niedawno został wykastrowany. Mamy nadzieję, że wkrótce przestanie się tułać i znajdzie nowy dom.

IMG_4960

Po szczepieniu Pięknooki czuje się dobrze.

Melodia i Kołysanka kolejną kontrolę pozabiegową zaliczyły bez jakichkolwiek zastrzeżeń.

Kołysanka

IMG_4952

Melodia

IMG_4951

Jako prawidłowy doktor ocenił również stan zdrowia Burleski, która z uwagi na zainteresowanie szwami wciąż ma karę w postaci kubraczka.

zdjęcie uciekło 

Kordelia i Umbriel (jeden z naszych berlińskich duetów) dostały od doktora zielone światło do opuszczenia Azylu. Jesienią walczyliśmy z typową dla towarzystwa infekcją dróg oddechowych (zajęte były przede wszystkim krtań/tchawica), ale po intensywnym, wielopłaszczyznowym leczeniu, udało nam się zażegnać problem. Kordelia i Umbriel przybrali też na wadze i teraz cieszą się nienaganną sylwetką.

Umbriel

IMG_4966

Kordelia i Umbriel są królikami dość bojaźliwymi/wycofanymi, dlatego w losowaniu wygrały wyjazd do cudownego DT w Poznaniu. Tworzą naprawdę uroczy duet i mamy nadzieję, że tak jak Fobos i Pandora szybko się rozkręcą (chociaż nie wiem czy ktoś chciałby mieć domu takiego małego pasożyta jak Fobos, który nie daje mi żyć i jest jak wszedłby mi na głowę – dosłownie – gdyby tylko mógł) 🐰

Kordelia

IMG_4962

Skoro o Fobosie mowa, cieszę się, że nigdy nie zwątpiliśmy w to, że trzeba dać mu szansę.

Bardzo pozytywne wiadomości dotyczą również Imira i Skola.

Jakiś czas temu pisałam o tym, że bardzo martwi nas stan zdrowia Skola i brak reakcji na leki – podejrzewaliśmy, że u Imira mamy do czynienia z ropnymi ogniskami w płucach, przy czym niestety ani rtg ani usg klatki piersiowej nie są w stanie tego w 100 % potwierdzić, chyba że sytuacja jest analogiczna do sytuacji Duszka. Na szczęście nastąpił przełom. Być może to zasługa zylexisu, który jesienią zastosowaliśmy m.in. u Skola, aby wzmocnić jego odporność. Mimo, że Skol nie jest w tej chwili na żadnym antybiotyku, czuje się bardzo dobrze. Oskrzela/płuca, krtań/tchawica/j. nosowa są czyste.

Skol

IMG_4958

Imir podobnie jak Skol czuje się bardzo dobrze.

Imir

IMG_4957

Imir i Skol tworzą naprawdę cudowny duet. To wyjątkowa męska para. Wrodzona łagodność połączona z ogromną ciekawością świata. Nie muszę wspominać o tym, że Imir i Skol czekają w Azylu na swojego człowieka? Chociaż w wersji tymczasowej! 🐰

Gorsze wiadomości dotyczą niestety Ariel. W przyszły czwartek Ariel czeka zabieg usunięcia/korekty części zębów. Niestety w j. ustnej utrzymuje się ropa, a Ariel przez 2 tyg. straciła 30 dag, przy czym jej kompan Hati utrzymuje cały czas prawidłową wagę (waga Hatiego nie drgnęła nawet 5 dag).

Ariel

IMG_4953

U Hatiego długo walczyliśmy z paskudnym ropniem w okolicy narządów płciowych, ale problem udało się w pełni zniwelować.

Hati

IMG_4955

W środę niemiłą niespodziankę zrobił nam Boskacz. Wieczorem jego lewe oko wyglądało fatalnie. Ponieważ Boski ma problem z lewym okiem (ma zwapniały kanalik łzowy) i cały czas jest na liście królików do zabiegu usunięcia zębów, przestraszyłam się, że to już czas. Na szczęście okazało się, że to tylko rogówka. Może Boski postanowił pokazać komuś jaki z niego macho i dostał za swoje.

IMG_4968

Leczenie standardowe – corneregel i antybiotyk do oka. Samopoczucie Boskiego na 5. Waga – aż za dobrze!

Koniczynka wbrew naszym obawom dzielnie przetrwała okres świąteczny, a jej oko wygląda lepiej. Wciąż lekko łzawi, ale po wielu tygodniach nie wydostaje się z niego ropna wydzielina. Zobaczymy jak sytuacja będzie dalej się rozwijać, a dzisiaj wiemy już na pewno, że pod koniec stycznia Koniczynkę czeka na pewno korekta zębów na dole po prawej stronie (nie mają przeciwwagi u góry, w zw. z tym przerastają).

IMG_4975

Samopoczucie Koniczynki jest bardzo dobre.

Włóczka (kolejna azylowa wojowniczka) bez większych zmian. W j. brzusznej – bez zmian, odcinkowo dobrze, odcinkowo źle. Cd. leczenia i dodatkowo badanie krwi.

Samopoczucie Włóczki bez zarzutu. Co kilka dni doprowadza nas tylko do stanu zawałowego, ale kto by się tym przejmował…na pewno nie Włóczka. Na marginesie Włóczka to cudowny królik, który doskonale funkcjonuje w domu – niektóre króliki powinny się wstydzić i brać z niej przykład 🐰

zdjęcie uciekło 

Jutro przed nami kolejny aktywny dzień w Azylu. Trzymajcie kciuki za pozytywne wiadomości adopcyjne ❤️

***

Fobos i Pandora przypominają o naszej zbiórce na rodi. Niestety do zamówienia rodi wciąż brakuje nam 1.200 zł.

Kontakt w tej sprawie: olagrudziadz@wp.pl.

Będziemy Wam bardzo wdzięczni za wszelką pomoc ❤️  Sprawa jest niestety bardzo pilna.

DSC07917

cd. jutro

1 Komentarz

  • Odpowiedź agnieszka 5 stycznia 2018 at 23:02

    Może dla Pięknookiego będzie pasowało Mufa od Mufasa,śliczny pysio, żaden król się nie powstydzi, a wiadomo, Mufasa król dumny, prężny chód, godna postawa, budowa Ciała…

  • Napisz komentarz

    *