Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (12.12.2017 r.)

12 grudnia 2017

Abiko (nasz najnowszy nabytek z Brzozy) oraz Binky zostali wczoraj wykastrowani. Abiko był jednostronnym wnętrem.

Abiko

IMG_4421

Okazało się, że nie tylko Binky potrzebuje korekty zębów. Stan uzębienia Abiko doktor ocenił również na 3, dlatego obaj panowie przeszli korekty zębów.

Binky

IMG_4406

Badanie kału u Binkiego dało wynik ujemny, a u Abiko wykazało obecność pasaralusa.

Po kilku dniach antybiotykoterapii górne drogi oddechowo u Binkiego są czyste.

Kontrole zaliczyli wczoraj pacjenci zabiegowi z zeszłego tygodnia, tj. Jokasta, Neso i Panamera oraz Burleska (jest ok!), a także dziewczyny, które miały zabiegi w poprzednich tygodniach Auris, Kone i Octavia (sytuacja Auris i Octavii stabilizuje się, dziewczyny zaczynają przybierać na wadze). 

Auris

IMG_4399

Panamera

IMG_4417

Neso

IMG_4415

Octavia

IMG_4398

Jokasta

IMG_4412

Swoją obecnością u doktora zaszczycił nas dzisiaj Boski. Pan Boski pozwolił doktorowi skorygować siekacze (w styczniu powinniśmy zafundować Boskiemu usunięcie zębów i udrożnienie kanalika łzowego. Zaskoczył nas też swoją wagą – 1,850 kg – tyle jeszcze nie ważył (Boski nie chce pewnie zbyt mocno odbiegać od Florydy 🐰).

IMG_4429

Oddechowo Boski jest stabilny. Odkąd bierze cardisure praca jego serca znacznie się poprawiła.

Cały czas walczymy z okiem Koniczynki, które niestety znowu wygląda gorzej. Niestety nie możemy wykluczyć, że przed Świętami Koniczynkę czeka kolejny zabieg – łyżeczkowanie ropnia pod okiem.

Poza tym Koniczynka jest w dość dobrej formie.

Nereida cały czas boryka się z problemami oddechowymi, obejmującymi górne drogi oddechowe. Na początku stycznia pobierzemy od niej wymaz z nosa – być może uda się przygotować dla Nereidy autoszczepionkę. Póki co zostaniemy przy inhalacjach.

IMG_4424

Pocieszające jest to, że mimo wszystko stan zdrowia Nereidy jest nieporównanie lepszy niż w chwili przyjęcia do Azylu, czego wyrazem jest również jej lepsza waga. Nereida ma ładny apetyt i widać tego efekty.

dobranoc 🐰

DSC06078

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*