Fotograficznie, Z życia Azylu

Piątek (8.12.2017 r.)

8 grudnia 2017

Neso i Jokasta wczoraj zostały poddane zabiegom.

Wyraźna zmiana wyczuwalna u Jokasty okazała się bardzo dużą torbielą. Udało nam się wykastrować Jokastę w odpowiednim momencie. Z jakiś czas u Jokasty mogłoby dojść do powstania złośliwych zmian nowotworowych.

IMG_4337

Neso również ma za sobą zabieg kastracji. Jej macica i jajniki były powiększone. Widać, że Neso nie jest najmłodszym królikiem, za to na pewno bardzo wyeksploatowanym…- to dotyczy zresztą wielu berlińskich dziewczyn. Przy okazji doktor wykonał u Neso korektę zębów. Na szczęście usuwanie zębów nie było konieczne.

Binky w przyszłym tygodniu musi przejść korektę zębów. Niestety zęby policzkowe dotykają błony śluzowej i mogą być przyczyną dużego dyskomfortu, co przekłada się na mniejszy apetyt Binkiego oraz gorszą pracę układu pokarmowego. Poza tym Binky ma początek infekcji górnych dróg oddechowych. Gdyby nie szybka reakcja, wkrótce problem mógłby się znacznie pogłębić.

IMG_4356

Póki co Binky otrzymuje antybiotyk i lek przeciwbólowy. W przyszłym tygodniu wykonamy u niego badanie kontrolne krwi.

Z berlińskiej ekipy najbardziej martwi nas Skol. Mimo silnej antybiotykoterapii, a także podawania leków na wzmocnienie odporności, w tym 3 dawek zylexisu, Skol ma cały czas bardzo tkliwą krtań/tchawicę – podczas badania Skola doktor pomyśl o Duszku i o jego kaszlu…Obawiamy się, że u Skola możemy mieć do czynienia z wewnętrznymi ropniami, co z uwagi na jego pochodzenie nie byłoby niczym nadzwyczajnym. U Skola na pewno wykonamy kontrolne rtg klatki piersiowej, a poza tym będziemy nad nim czuwać, żeby trzymać w garści chorobę.

IMG_4353

Imir (przyjaciel Skola) ma również lekko tkliwą krtań/tchawicę, dlatego wprowadziliśmy u niego draxxin i wit. C. Poza tym jest w bardzo dobrej kondycji.

IMG_4355

Stan Kordelii i Umbriela (kolejnego berlińskiego duetu) jest dobry, chociaż cały czas obserwujemy je pod kątem tkliwości krtani/tchawicy. Oddechowo sytuacja jest opanowana, waga Kordelii i Umbriela poprawiła się. Trudno oczekiwać więcej…To samo dotyczy Galatei i Perdytei, z tym że dziewczyny cały czas monitorujemy pod kątem wagi, a w najbliższym czasie musimy poddać je zabiegom kastracji.

Kordelia

IMG_4345

Umbriel

IMG_4349

Galatea

IMG_4343

Perdytea

IMG_4339

Ogólna kondycja Deimosa i Herse nie budzi zastrzeżeń, chociaż gdyby Deimos przytył 5-10 dag nie mielibyśmy nic przeciwko.

Deimos

IMG_4358

Herse

IMG_4365

Etiuda ma za sobą kryzys wątrobowy. Waży 1,450 kg (kiedy do nas trafiła ważyła 1,150 kg). Ma ładny apetyt, dopisuje jej dobre samopoczucie. Z uwagi na ostatni kryzys Etiudy jej kastrację odłożymy na później, ale u Sonaty nie mamy na co czekać, ponieważ problem entropium powiem powraca i wymaga szybkiej reakcji.

Etiuda

IMG_4350

Sonata

IMG_4351

Po poniedziałkowym zabiegu Koniczynka czuje się dość dobrze. W kanaliku łzowym wciąż gromadzi się trochę ropy, ale jest drożny, a zagałkowe podanie gentamycyny powinno dodatkowo pomóc. W miejscu po usunięciu zębów nie gromadzi się ropa.

IMG_4377

Koniczynka ma wciąż mniejszy apetyt, ale jest aktywna i za smakołyki sprzedałaby mnie na bazarku.

Auris i Octavia mają bardzo dobre samopoczucie, ale wciąż nie możemy odbić z wagą. W jamie brzusznej wszystko ok. Brak niepokojących odczynów. Jelita pracują dobrze.

Auris

IMG_4367

Octavia

IMG_4369

Azylowe uszy dziękuję za Królipaczki, które otrzymali od Was dotychczas 🐰

Mamy nadzieję, że nikt nie zostanie pominięty przez Mikołaja ❤️

Na koniec mamy ważne ogłoszenie!

KALENDARZE AZYLOWE 2018

Mamy je!

Ponownie jest na bogato! Prezentujemy dwie wersje – ze zdjęciami i z ilustracjami. Kalendarz jest ścienny, w formacie A3.

Sponsorem kalendarza tradycyjnie jest Pan Grzegorz 💕, zaś ilustracje wykonała niezastąpiona Mruff  💕

Ceny kalendarzy:

– kalendarz z ilustracjami – 35 zł + 10 zł przesyłka
– kalendarz ze zdjęciami – 35 zł + 10 zł przesyłka
– pakiet kalendarz ze zdjęciami + kalendarz z ilustracjami – 60 zł + 10 zł przesyłka

Bardziej skomplikowane zamówienia Magda będzie obsługiwała indywidualnie.

Jak zamówić:

Wyślij maila do Magdy: fundacja@azyl.torun.pl (w tytule wpisz „kalendarz 2018”) ze swoim adresem pocztowym, numerem telefonu, ilością i rodzajem zamawianych kalendarzy (ilustracje, zdjęcia czy pakiet).

Należność za przesyłkę (10 zł na terenie Polski, wysyłka zagraniczna ustalana indywidualnie) należy uiścić na podane przez Magdę konto.

Jeśli możesz odebrać kalendarz osobiście w Azylu – pomiń kwotę za przesyłkę, ale zaznacz to w mailu z zamówieniem.

Kwotę za kalendarze należy wpłacić na KONTO BAZARKOWE:

Pekao SA 75 1240 4009 1111 0010 6706 4844

„Azyl dla Królików”
ul. Makowa 13
87-148 Łysomice

W tytule: darowizna kalendarz 2018

Jeśli coś nie jest jasne, Magda na pewno wszystko wyjaśni.

Cała kwota, jaka wpłynie na kalendarze, będzie przeznaczona na bieżące potrzeby Azylantów i cele statutowe Fundacji 🐰

1 Komentarz

  • Odpowiedź Marta K. 10 grudnia 2017 at 21:53

    „Koniczynka ma wciąż mniejszy apetyt, ale jest aktywna i za smakołyki sprzedałaby mnie na bazarku.” <3

  • Napisz komentarz

    *