Z życia Azylu

Piątek (10.11.2017 r.)

10 listopada 2017

Altówka i Bagatela, Beethoven, Burleska, Chopin i Mendelshon, Kilar, Ravel i Rossini zostali wczoraj zaszczepieni na pomór i myxomatozę. Tak jak w przypadku dziewczyn zaszczepionych w poniedziałek, szczepienie na pomór i myxomatozę u tych królików było poprzedzone szczepieniem na pomór rhd2. W poniedziałek na pomór i myxomatozę zostaną zaszczepieni jeszcze Moniuszko oraz Harmonia i Wariacja. Rozważymy też zaszczepienie Sida. W ten sposób poza nielicznymi wyjątkami, nasi wszyscy podopieczni przebywający w Azylu (i na kwarantannie) będą zabezpieczeni zarówno pod kątem pomoru i myxomatozy oraz pomoru typu drugiego.

Chopin

IMG_3541

Bagatela

IMG_3534

Kilar

IMG_3533

Ravel

IMG_3527

Rossini

IMG_3529

Burleska

IMG_3531

Elegia

IMG_3538

Mendelshon

IMG_3540

Leda i Tebe po poniedziałkowych zabiegach czują się dobrze. Ledę czekają teraz regularne wizyty u doktora.

Leda

IMG_3546

Tebe

IMG_3548

Rea czuje się dobrze. W porównaniu do soboty widać poprawę – krtań/tchawica są czyste. Rea ma niewielkie szmery oskrzelowe. Kiedy mocno się zdenerwuje, słychać u niej charakterystyczne świszczenie w j. nosowej. Wczoraj waga wskazała 5 dag więcej niż ostatnio. U Rei kontynuujemy dotychczasowe leczenie.

IMG_3544

Sytuacja Almatei jest bardzo zbliżona do sytuacji Rei (i Nereidy) z tą różnicą, że u Almatei słychać silniejsze szmery oskrzelowe. Poza tym krtań/tchawica są czyste, a w j. nosowej słychać charakterystyczne do berlińskich dziewczyn świszczenie. Na szczęście Almatei dopisuje dobre samopoczucie. Dziewczyny będą wymagać długotrwałego leczenia i już zawsze szczególnej uwagi. Gdyby nie śmierć Mimasa i wynik sekcji (Mimas miał objawy takie jak dziewczyny, a umarł nagle z powodu niewydolności oddechowej wywołanej ropniami w płucach), moglibyśmy być spokojniejsi, ale w tej sytuacji musimy zachować wzmożoną czujność.

IMG_3543

Schubert i Wagner zostali wczoraj wykastrowani.

Schubert

IMG_3555

Wagner

IMG_3549

Oko Koniczynki wygląda lepiej. Na USG nie widać ropnia zagałkowego, ale sytuacja wciąż jest poważna. Na szczęście Koniczynka czuje się dobrze. Ma ładny apetyt. Przytyła 10 dag. W tej chwili Koniczynka nie ma też problemów z utrzymaniem czystości. Niestety Koniczynka zarówno w klatce, jak i poza nią musi przebywać na drybedach, ale to daje efekty. Jest czysta i sucha.

IMG_3557

Beethoven pojechał wczoraj do nowego domu – dziękujemy ❤️  Serca nowych opiekunów zdobył w błyskawicznym tempie.

FullSizeRender

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*