Fotograficznie, Z życia Azylu

Piątek (6.10.2017 r.)

6 października 2017

Wczoraj Chmurka przeszła zabieg usunięcia kilku zębów policzkowych i oczyszczenia ropnia.

IMG_2543

Zabieg był długi i inwazyjny, ale wszystko udało się przeprowadzić zgodnie z planem.

IMG_2538

Oby wszystko goiło się bez większych problemów, co przy takim zaawansowaniu ropnia może nie być łatwe, ale mamy o co walczyć.

Hati (jeden z sopockich chłopaków) został wczoraj poddany zabiegowi usunięcia dziwnej zmiany w okolicy jąder (a raczej w miejscu, gdzie jądra powinny być). Był to dziwny zlepek tkanek, z których najprawdopodobniej już wkrótce powstałby ropień.

IMG_2535

Hati po zabiegu czuje się stosunkowo dobrze. Najważniejsze jest to, żeby teraz zaczął jeść, tym bardziej, że musi otrzymywać penicylinę.

Wczoraj zaszczepienie na pomór i myxomatozę zostali kolejni podopieczni Azylu: Ariel, Belinda, Dia i Elara, Leda i Tebe, Neso, Rea, Sao oraz Etiuda i Sonata, Verdi i Vivaldi.

Od szczepienia odstąpiliśmy u Almatei, która dotychczas mieszkała razem z Mimasem. Podczas sekcji zwłok u Mimasa okazało się, że jego płuca były zaatakowane przez ropę – poza tym nic nie budziło zastrzeżeń. Almatea zaczęła wydawać dziwne dźwięki – brzmią typowo nosowo, ale  biorąc pod uwagę śmierć Mimasa musimy zachować szczególną ostrożność. W związku z tym Almatea otrzymała wczoraj biotropinę. Dodatkowo weszliśmy u niej z draxxinem, który będziemy kontynuować w najbliższych tygodniach.

Biotropinę w odstępach bezpiecznych między szczepieniami (zakończenie szczepień na pomór i myxomatozę to jeszcze nie koniec naszych planów na październik…) podamy wszystkim podopiecznym z Sopotu z uwagi na to, że u każdy z tych królików może być szczególnie narażony na występowanie ropni wewnętrznych.

Spośród sopockich królików Anthe, Ariel, Calisto, Ofelia, Neso i Perdytea wymagają w najbliższym czasie korekty zębów, a w niektórych przypadkach konieczna będzie również ekstrakcja.

Wśród warszawskich królików pilnej korekty zębów wymagają Etuida, Mozart, Verdi i Vivaldi. Poza tym u Sonaty przy okazji kastracji konieczne jest przeprowadzenie zabiegu usunięcia bardzo silnego entropium.

Wszystkie króliki z Warszawy (pomiając Harmonię i Wariację) odzyskały prawidłową wagę. Rodi care wprowadzimy jednak u kilku królików z Sopotu, po których nie widać niedowagi, ale dotykowo budzą pewne zastrzeżenia – jesteśmy i musimy być w tym zakresie szczególnie uważni.

W tym tygodniu zabiegowi kastracji zostało poddanych 4 cudownych chłopaków ze Śląska.

Lexus

DSC09838

Maybach

DSC09835

Nissan

DSC09807

Pontiac

DSC09836

Ci przeuroczy kawalerzy szukają nowych domów. Kontakt w tej sprawie: fundacja@azyl.torun.pl.

Galahad i Lancelot serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli zbiórkę zorganizowaną przez Stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt ❤️  Kwota 500 zł zebrana podczas zbiórki została przeznaczona na zakup podkładów, rękawiczek i strzykawek – jesteście wielcy ❤️

IMG_2495

IMG_2494

IMG_2493

Duszek dziękuje za odwiedziny – Marta cieszymy się, że mimo odległości cały czas jesteś z nami! ❤️

IMG_2550

cdn.

1 Komentarz

  • Odpowiedź Marta K. 7 października 2017 at 14:48

    Ja również dziękuję za spotkanie. I do szybkiego następnego! 🙂 :-*

  • Napisz komentarz

    *