Fotograficznie, Z życia Azylu

Środa (30.08.2017 r.)

30 sierpnia 2017

Wczoraj w nocy udało się przeprowadzić 4 ważne zabiegi – u Deimofa, Fobosa, Nereidy oraz Pandory.

Zabiegi się udały, chociaż było ciężko. Deimos był jednostronnym wnętrem, Fobos dwustronnym.

DSC06924

Deimos, Fobos oraz Pandora byli bardzo trudnymi pacjentami do znieczulenia – na narkozę reagowali dość osobliwie, przez co wszystko się przedłużyło. Na szczęście po zabiegach wybudzili się błyskawicznie. Mam nadzieję, że w pozostałych przypadkach będzie spokojniej, bez dodatkowych komplikacji, a przed nami jeszcze wiele zabiegów.

DSC06931

Niestety póki co cała czwórka nie czuje się najlepiej, trudno się temu jednak dziwić. Nereida i Pandora mają ropny katar – u Nereidy ma to na pewno związek ze stanem jej zębów (wczoraj doktor usunął siekacze, ale w przyszłości czeka ją zabieg usunięcia dolnych zębów policzkowych po jednej stronie), u Pandory z okiem, które zostało doszczętnie zniszczone przez ropę.

DSC06922

Obawiam się, że problemy z ropniami to będzie cecha charakterystyczna królików z Sopotu. Najgorsze jest to, że w przypadku ropy bardzo łatwo dochodzi do przerzutów – najnowszy przykład to Urania, u której ropień przy kręgosłupie był najprawdopodobniej ropniem wtórnym do ropnia przy sutku. Brutalna prawda jest jednak taka, że w wielu przypadkach możemy dowiedzieć się o istnieniu ropni wewnętrznych już w badaniu sekcyjnym – czasami ropnie wewnętrzne, np. przy wątrobie nie dają objawów, nagle dochodzi do pogorszenia stanu zdrowia i jest po wszystkim. Nie bez powodu życie Duszka to cud..

DSC06928

Naszą nadzieją jest na pewno penicylina, która wielu królikom może ocalić zdrowie – życie. Mamy też inne możliwości, aby walczyć o zdrowie i życie królików zmagających się z takimi problemami jak chociażby otłuszczenie wątroby – z jednej strony prawidłowa dieta, z drugiej strony rewelacyjny ornipural. Sytuacja naszych nowych podopiecznych jest bardzo poważna, przed nami długa i trudna droga, ale mając ogromne doświadczenie w leczeniu chorych królików oraz w opiece nad nimi (leczenie paliatywne to w Azylu codzienność), nie poddajemy się. Możemy dla nich jeszcze bardzo dużo zrobić, chociaż nie będzie łatwo – nasza walka o ich życie nie będzie spektakularna, a raczej żmudna. Tak to już jest.

Imir i Skoll 

DSC06887

pozycja Imira to nie przypadek – tak najczęściej siedzi – z głową w dół

Anthe i Daphnis

DSC06901

Kordelia i Umbriel 

DSC06903

Kordelia 

DSC06618

Dia

DSC06852

Dla każdego z naszych nowych podopiecznych szukamy wirtualnych opiekunów.

Będziemy bardzo wdzięczni również za taką formą pomocy ❤️

Kontakt w sprawie wirtualnej adopcji: fundacja@azyl.torun.pl

***

W miejscu po usunięciu zębów u Świetlika gromadzi się dużo pokarmu. Doktor oczyszczał wczoraj zębodół. Świetlik otrzymał też zagałkowo gentamycynę. Niestety dzisiaj oko nie wygląda lepiej. Mimo intensywnego podawania leków, w tym corneregelu rogówka wysycha i ulega uszkodzeniu. Oko jest cały czas mocno obrzękłe. Teraz możemy tak naprawdę tylko czekać aż leki zadziałają. Po tej stronie szczęki Świetlik nie ma już zębów, nie ma więc przeszkody, którą moglibyśmy usunąć.

IMG_1470

Samopoczucie Świetlika bez zmian. Wolę, kiedy mnie nie lubi.

Urania jest dowodem na to, że można wyjść nawet z najcięższych sytuacji. Oczywiście wszystko może się jeszcze wydarzyć – komplikacje pozabiegowe, ropne przerzuty, ale Urania czuje się rewelacyjnie, tak jakby nic się nie wydarzyło. Mamy nadzieję, że pójdzie w ślady naszej cudownej Mojry, którą większość osób skazałoby pewnie na eutanazję, a dzisiaj wolna od ropni ma królewskie życie w swoim domu. Szkoda tylko, że charakter Uranii odbiega od charakteru Mojry, ale z tym damy sobie radę. Na miejscu Uranii też byłabym dość negatywnie nastawiona do świata 🐰

IMG_1028

Urania ma wyrazisty charakter, ale Tangens to jest dopiero ciekawy egzemplarz. Tangens żyje w innym wymiarze. Z jednej strony jest całkowicie nieobecny, z drugiej strony zaczyna wykazywać objawy życia 🐰  Tangens je – rodi to będzie miłość jego życia. Zaczyna podjadać też siano. Co najważniejsze robi bobki. Nie ma już pustych jelit. Zaczyna nabierać sił. Odzyskał prawidłową temperaturę ciała.

DSC06911

Tangens wszystko robi w ekstremalnie powolnym tempie. Być może ma to związek z jego stanem fizycznym, ale mam dziwne przeczucie, że Tangens będzie naszym azylowym kosmitą! Ma w sobie coś niesamowitego.

W najbliższych dniach czeka go badanie krwi. Rana na szyi zagoi się. Kiedy Tangens dojdzie do siebie, czeka go korekta zębów (ma popękane zęby) oraz kastracja. Doprowadzimy do porządku też jego futro.

***

Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni za pomoc, którą okazujecie naszym podopiecznym ❤️

W ostatnich dniach do Azylu dotarło mnóstwo siana! Dzisiaj dojechała do nas dostawa 12 paczek z sianem zamówionym przez Was przez allegro, w zeszłym tygodniu dotarły do nas 3 inne paczki. Poza tym w sobotę dzięki Justynie i Romanowi otrzymaliśmy ogromną kostkę siana.

IMG_1031

Ogłaszamy oficjalnie, że obecnie mamy zapas siana na wiele tygodni ❤️

Aktualnie naszym priorytetem jest zebranie środków finansowych na leczenie naszych podopiecznych. W lipcu zapłaciliśmy fakturę na ponad 6.000 zł, w sierpniu koszty samego leczenia wyniosły ponad 4.000 zł, co będzie we wrześniu? Przed nami mnóstwo zabiegów, kontroli, badań. Koszt wczorajszych zabiegów oraz wykonanych zdjęć RTG to kilkaset złotych, a to dopiero początek.

Zbiórka uszate smutki trwa ❤️  Zachęcamy Was też do udziału w Bazylku, podczas którego można wylicytować wspaniałe fanty.

cdn.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*