Fotograficznie, Z życia Azylu

Piątek (21.07.2017 r.)

21 lipca 2017

Wczoraj wieczorem otrzymałyśmy informację o króliku, który został znaleziony w lesie w Grudziądzu. Królik trafił pod opiekę Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu, skąd przyjechał do Azylu – Asiu dziękujemy.

Morka jest samicą w średnim wieku. Jej zęby policzkowe wymagają korekty – zęby po prawej stronie ranią już błonę śluzową policzków, po lewej stronie nie jest dużo lepiej. Poza tym Morka ma powiększoną macicę, co nakazuje szybkie przeprowadzenie kastracji, a także dziwnie wyłysiały nos – jeśli przez weekend nic się nie zmieni, pobierzemy od niej zeskrobinę w celu wykluczenia grzybicy.

W przyszłym tygodniu u Morki wykonamy badanie krwi. Jej sylwetka wskazuje na to, że w przeszłości mogła być królikiem otyłym. Możemy się tylko domyślić jaka była jej dotychczasowa dieta.

Morka

W zeszłym tygodniu pod opiekę Azylu trafiły 3 maluchy z Olsztyna, które wcześniej odebrano z gospodarstwa, w którym przebywały z uwagi na nieodpowiednie warunki.

Maluchy są zdrowe. Od razu po przyjeździe do Azylu zostały też zaszczepione (nie mogliśmy z tym zwlekać z uwagi na Brevę). Nasze rodzeństwo to trio składające się z 2 dziewczyn i z 1 chłopaka. Poznajcie ich bliżej. Oto Monsun, Pampero i Sirocco.

Monsun 

Pampero

Sirocco

Kilka dni temu pod opiekę Azylu trafiła matka z 2 dzieci – Szamal oraz Sumatra i Surazo.

Zanim złapię całą rodzinkę w obiektywie aparatu, dzisiaj przedstawiam Wam Surazo.

w Azylu

cdn. jutro

tymczasem Duchol pozdrawia 

2 komentarze

  • Odpowiedź andrea 22 lipca 2017 at 18:31

    Co to za króliś pod zdjęciem z Surazo??? Genialne uszy!!! Jest piękny!!!

  • Napisz komentarz

    *