Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (17.01.2017 r.)

17 stycznia 2017

Gilbert przeszedł wczoraj zabieg usunięcia siekaczy oraz kastracji.

Doktor potwierdził, że Gilbert jest starszym królikiem. Ciekawe jest to, że ma bardzo silnie rozbudowane mięśnie, stąd wrażenie nienaturalnych zgrubień po obu stronach żuchwy. Poza tym zęby policzkowe Gilberta w przyszłości będą wymagały regularnych kontroli – korzenie dolnych uległy osteolizie i mogą być kiedyś źródłem powstania ropnia.

IMG_4374.JPG

Zabieg przebiegał bez komplikacji. Gilbert szybko wybudził się z narkozy, a rano nie okazywał żadnego dyskomfortu, związanego z bardzo nieprzyjemnym zabiegiem usunięcia siekaczy – próbował wieszać się na kratach i wgryźć się w moją rękę (ha! bezskutecznie).

Miejmy nadzieję, że dziąsła szybko się zagoją, a Gilbert się wyciszy i będzie takim uroczym królikiem jak wczoraj, kiedy spał ; ) Jeszcze w styczniu wykonamy u niego kontrolne badanie krwi.

Pochwały od doktora otrzymała Bellatrix. W j. ustnej nie ma śladu ropy. Po usunięciu zębów wszystko idealnie się zagoiło. Tylko zniekształcona żuchwa przypomina o tym, że Bella była królikiem z ropniami, nad którym przed przyjazdem do Azylu ciążyła wizja eutanazji.

IMG_4387.JPG

Duszek otrzymał od doktora same pochwały. Po pierwsze doktor od razu zwrócił uwagę na to, że Duszek jest bardziej aktywny niż jeszcze w czwartek. Po drugie przetoka po usunięciu ropnia wygląda dobrze, w tej chwili nic się w niej nie gromadzi.

IMG_4377.JPG

Oddechowo – bez zmian, waga – 3,600 kg, czyli brakuje nam 15 dag, które stracił w ciągu 3 dni po zabiegu, ale najważniejsze, że od czwartku waga nie leci w dół.

Podsumowując, Duch daje radę, a Misia nie odstępuje go na krok.

IMG_4357.JPG

IMG_4362.JPG

IMG_4358.JPG

Stan Gildy jest stabilny, chociaż z uwagi na katar obok marbocylu wprowadziliśmy dodatkowy antybiotyk. Poza tym jak tylko poprawią się wyniki wątrobowe Gildy, a infekcja górnych dróg oddechowych zmniejszy się, Gildę czeka kolejna korekta zębów – byłoby najlepiej gdyby udało się ją połączyć od razu z zabiegiem kastracji.

IMG_4350.JPG

Nicea czuje się bardzo dobrze. Rana ładnie się goi. Mam nadzieję, że jeszcze kilka dawek penicyliny i będziemy już w pełni spokojni.

IMG_4345.JPG

Wczoraj doktor zmierzył Roosevelta wzdłuż i wszerz zgodnie z instrukcją firmy Admirał (Roosevelt dzielnie przeszkadzał w dokonywaniu pomiarów). Dzisiaj rano przekazałam wymiary, a firma przystępuje do pracy nad wózkiem. Termin realizacji zamówienia to maksymalnie 14 dni, ale mam nadzieję, że będzie krótszy.

wymiary Roosevelt

FullSizeRender.jpg

Już nie możemy się doczekać.

IMG_4393.JPG

IMG_4397.JPG

Stan zdrowia Roosevelta bez zmian. Miał przyspieszony oddech, ale bez żadnych niepokojących szmerów. Waga – całe 0,85 kg!

Ankara, Bogota oraz Jordania wczoraj zaliczyły na 5 kontrolę po zabiegach kastracji.

Ankara

IMG_4376.JPG

Bogota

IMG_4375.JPG

 Jordania

IMG_4347.JPG

Salwador – kolejny brzozowski chłopak – został wczoraj wykastrowany.

IMG_4385.JPG

Gabinet doktora zaszczycili swoją obecnością również Boski i Tulika (w trio z Florydą tworzą rodzinę prawdziwych czyściochów – wstydziliby się, gdyby wiedzieli co to za uczucie…).

Boski i Tulika przed wizytą pojechali na RTG. W czwartek doktor na spokojnie je oceni – wczoraj znowu wychodziliśmy przed 24.

Boski 

IMG_4369.JPG

Tulika

IMG_4352.JPG

Stan Boskiego i Tuliki jest stabilny, ale mają problem z niedrożnymi kanalikami łzowymi. U Tuliki jest wskazanie do korekty zębów policzkowych – planujemy połączyć to z kastracją i udrażnianiem kanalika łzowego. Boskiego pewnie też czeka udrażnianie kanalika, a wczoraj doktor przyciął mu siekacze.

Nagasaki i Sapporo zostali dzisiaj wykastrowani. Wkrótce przedstawimy chłopaków w całej okazałości.

Kawasaki okazał się być jednostronnym wnętrem i zabiegowi kastracji poddamy go w późniejszym terminie.

DSC05185.JPG

DSC05187.JPG

DSC05180.JPG

Salwador

DSC05230.JPG

DSC05215.JPG

DSC05222.JPG

DSC05220.JPG

DSC05218.JPG

DSC05207.JPG

Jeśli po kastracji wszystko dobrze się zagoi, już wkrótce Salwador będzie gotowy do adopcji.

Toyota

DSC05205.JPG

DSC05144.JPG

DSC05138.JPG

DSC05139.JPG

DSC05136.JPG

Chiba i Jokohama

DSC05169.JPG

DSC05166.JPG

DSC05162.JPG

DSC05154.JPG

DSC05150.JPG

Z cyklu codzienność w Azylu:

1 tona granulatu do kuwet z przeznaczeniem na 4 tygodnie

IMG_4335.JPG

Mamy do Was też gorącą prośbę o pomoc w zorganizowaniu transportu na trasie Toruń Poznań

 • dla azylowego Santiago, który z Poznania wyruszy w dalszą podróż  – do Szczecina oraz
 • dla jeszcze jednego wybrańca, który trafi do domu tymczasowego w Poznaniu.

cdn.

19 komentarzy

 • Odpowiedź Mirabella 21 stycznia 2017 at 19:35

  Witam serdecznie
  Ja……..-.nie wiem nie brakuje mi słów .Jedno jest pewne Azyl to coś pięknego. P.Oli dzięki z całego serca.Pozdrawiam wszystkich związanych z azylem :):)

 • Odpowiedź Justyna 21 stycznia 2017 at 09:56

  Tacy ludzie jak P. Sylwia nie powinni mieć zwierząt. Własnie przez takie podejście do schronisk, fundacji trafiają zaniedbane, chore zwierzęta… Bo przecież po co, lepiej zaoszczędzić… Przykro patrzeć na to, że osoba „kochająca zwierzęta” patrzy na zwierzę przez pryzmat gotówki. Podejście do zwierząt pokazuje jakim się jest człowiekiem dla innych… Widać Pani nie ma w sobie żadnych uczyć, skoro tak łatwo mówi Pani o uśmieraniu innych.
  W kwestii pomocy i wsparcia uważam, że każdy, kto czuje potrzebę pomocy innym robi to bezinteresownie bez oczekiwania na oklaski… Widocznie moje wartości w życiu są odległe od rzeczywistego świata.
  Ma Pani tyle „mądrych rad” dla Azylu nie mając o opiece nad krolikami zielonego pojęcia! Nie wie Pani jak wygląda każdy dzień w Azylu, gdyby wszyscy w Azylu byliby „zadufani w sobie” z pewnością Azyl dziś by nie istniał. Dlatego też takie stwierdzenia są nie na miejscu. Świadczy to tylko o kulturze, której jak widać być może Pani brakuje.
  Podsumowując całą sytuację nasuwa mi się jedynie takie powiedzonko „krowa, która dużo ryczy mało mleka daje”.
  Pozdrawiam

 • Odpowiedź Straszna Sylwia z poczuciem humoru , którego azylantom zabrakło a szkoda 21 stycznia 2017 at 01:03

  Ta straszna Sylwia ma niestety rację …i dobrze P tym wiecie ale jesteście zadufane w sobie i uważacie ze wszystko wiecie najlepiej .
  I żałujcie , ale Straszna Sylwia nic wam więcej już nie wpłaci , jest wiele innych istot potrzebujących i im pomogę tak ja już wiele razy pomagałam . Żal mi tylko waszych królików , …… zresztą co tu dużo gadać PODZIĘKOWANIA OD WAS TEZ NIE USŁYSZAŁAM NIGDY ANI ZA WPŁATY ANI ZA SŁOWA POCIESZENIA I WSPARCIA JAKIE WIELE RAZY TUTAJ PISAŁAM ! mam po prostu duże poczucie humoru dlatego nazywam siebie śmiesznie , szkoda ze nie zrozumiałyście , poczucia humoru i luzu i Wam życzę z całego serca .

  • Odpowiedź Marta Azyl Dla Królików 21 stycznia 2017 at 12:13

   Tak się składa, że mamy dowody na to, że podziękowania do Pani dotarły 🙂 Może znowu myli Pani fundacje?

 • Odpowiedź Katarzyna Roży 21 stycznia 2017 at 00:04

  Moje kochane Dobre Dusze z Azylu , a ja mam do Was prośbę- wielką prośbę! Bądźcie tak nieoszczedni jak do tej pory, leczcie dalej i dalej beznadziejne przypadki i proszę Was nie zwracajcie na takie bzdury uwagi. To właśnie dzięki Wam kochane Uszaki które nie miały szcześcia lub trafiły właśnie na takich właścicieli jak Pani Sylwia mają teraz możliwość być kochane i żyć normalnie. Być kochane. Obiecajcie że nie przestaniecie a zawsze możecie na nas liczyć, tych którzy kochają zwierzaki.
  Pani Sylwio ja też nie jestem wolontariuszem z Azylu ale gdy słyszę słowa o usypianiu a nie ratowaniu bo to jest bardziej humanitarne to mam ochotę krzyczeć. A może inaczej, mam nadzieję że gdy Pani będzie stara lub bardzo chora to też ktoś pomyśli u uśpieniu Pani lub wręcz uśpi bo po co ratować to barziej humanitarne!!! Przecież na Pani leczenie też będzie szkoda pieniędzy….

  • Odpowiedź Straszna Sylwia z poczuciem humoru , którego azylantom zabrakło a szkoda 21 stycznia 2017 at 01:21

   Pani Katarzyno chcę tylko Pani powiedzieć że co do mnie ma pani rację, gdy będę śmiertelnie chora i nie rokująca z całą pewnością nie obarczę mojej rodziny swoim kłopotem kosztownym , nie miałoby to sensu a nawet byłoby niegodziwe wobec ich potrzeb , ich , zdrowych i z przyszłością . Lepiej szybciej umrzeć i dać żyć innym , co kosztuje , niż żyć w cierpieniu pochłaniać koszty wiedząc o bezsensie takiego istnienia …. ale ja człowiek zwierzę nie filozofuje , żyje jak potrafi i umiera na choroby kiedy jest gotowe , ono to wie i godzi się . Tylko ludzie mają swoje ideologie, żeby podtrzymywać do końca to życie, wbrew naturze etc etc , Szkoda wywodów w każdym razie serdecznie Panią pozdrawiam i życzę spokojnej nocy i dużo zdrowia :))

 • Odpowiedź To znowu ja ten potwór zwany SYLWIA XDDDDD 20 stycznia 2017 at 22:01

  Trociny nie są szkodliwe a lekkie i tanie , nie pylą to tylko Urban legend , można dużo zaoszczędzić i pieniądze przeznaczyć na inne cele , pododermatitis od trocin które wymieniane są codziennie jest mało prawdopodobne zreszta królik często sika wprost na klatkę zwłaszcza w nocy , do rana mocz wysycha ( także na łapkach ! ) i wyparowuje wiec kiedy rano przychodzicie sprzątać nawet pewnie o tym nie wiecie ze królik deptał po moczu , w upały w nocy napewno niejeden leżał w sikach celowo żeby się schłodzić i tez o tym nie wiecie bo do rana był suchy , a zapachu moczu o typie amoniaku nie ma u krolika karmionego ziołami i sianem , No chyba że zalega albo jest chory na nerki ale to inna sprawa , przestańcie chuchać i dmuchać a zacznijcie liczyć , ile możecie zaoszczędzić gospodarując się rozsądniej , ja wam wcale źle nie radzę , lubię zwierzęta i często działam charytatywnie , i właśnie pewnie dlatego nie znoszę szastania kasą i żebrania o nową . Możecie sobie na mnie dalej pyskować , mnie to nie przeszkadza , ale przemyślcie to co piszę , zaś co do leczenia Sylimarolem i ewentualnie dodatkowo np. Takim Esselive to zapytajcie się tego swojego doktora to przyzna mi racje , przy okazji to proszę go ode mnie pozdrowić bo jestem pełna podziwu dla jego wiedzy i wyników leczenia . Nie chce się z wami kłócić chociaż trochę mnie to bawi prawdę mówiąc XOXO , XDDDDDD

  • Odpowiedź Katarzyna Azyl dla Królików 20 stycznia 2017 at 22:06

   Co do jednego musimy się zgodzić: nas też to, prawdę mówiąc, trochę bawi.

   • Odpowiedź Marta Azyl dla Królików 20 stycznia 2017 at 22:44

    Mnie to bawi umiarkowanie. Dla mnie to co Pani, osoba dorosła, tutaj wyprawia nie mieści się w głowie. Po sposobie, w jakim Pani buduje swoją wypowiedź, można by sądzić, że to wyczyny znudzonej lub zbuntowanej nastolatki. I to przedstawianie się (w zamierzeniu żartobliwe) „ta straszna Sylwia”, „ta która wpłaciła wam sporo kasy” (to jest żenujące akurat, mało kto upada tak nisko, żeby wyciągać takie argumenty), „ten potwór”..
    Emocje rosną, prawda? 🙂 Proszę się skupić na tym, na czym zna się Pani najlepiej, zająć się pacjentami i liczyć grosz do grosza w swoim zaciszu.

    • Odpowiedź Straszna Sylwia z poczuciem humoru , którego azylantom zabrakło a szkoda 21 stycznia 2017 at 01:23

     Więcej luzu , przecież nikogo nie obrażam . Make peace not war

  • Odpowiedź Czytam i nie wierzę w to co czytam 20 stycznia 2017 at 23:03

   Mój królik ma pododermatitis mimo, że średnio 23 h dziennie spędza na dywanie i kanapie
   -.-

 • Odpowiedź Ta masakryczna straszna Sylwia która wpłaciła wam sporo kasy 20 stycznia 2017 at 21:24

  I jeszcze o ornipuralu , bo coś się nie zamieszcza , po co leczycie tak szalenie drogim lekiem skoro jest tani Sylimarol ( czyli ostropest)? Można łatwo rozpuścić i podawać wówczas także bezzębnym królikom , po co wydawać tysiące skoro można setki ? Gdybyście były bardziej oszczędne mogłybyście więcej zdziałać , a tona pelletu na miesiąc dla setki królików to już w ogóle szok . Ktoś się tam uzlosliwial na fejsie ze pewnie gazety wykładam , nie , gazety się nie nadają ale nadają się tanie trociny , hurtowo kupowane napewno kosztowałyby grosze , nie są szkodliwe a dobrze wchłaniają wilgoć , przecież i tak codziennie klatki sprzątacie . Trociny nie nadają się do domu bo roznoszą się na łapkach kiedy królik wychodzi z kuwety ale w azylu mogłyby być i wyjdzie taniej .

  • Odpowiedź Katarzyna Azyl dla Królików 20 stycznia 2017 at 21:37

   Prosimy o nie wpłacanie nam więcej darowizn, skoro nie podobają się Pani nasze działania.
   PS. Sylimarol a Ornipural mają zupełnie różne substancje czynne. Trociny nie nadają się dla królików i owszem są szkodliwe. Używaliśmy trocin 6 lat temu – był to koszmar zarówno dla królików (odparzenia i pododermatitis) jak i dla wolontariuszy.

 • Odpowiedź Ta okropna Sylwia 20 stycznia 2017 at 20:23

  Poczytałam sobie jak obsmarowaliscie mnie na fejsie , Hahaha , ale i tak mam racje , jesteście rozrzutna organizacja , leczenie paliatywne królików , które ewidentne nie rokują tez nie ma sensu , lepiej wydać kasę na opiekę nad dobrze rokującymi i na kastrację zdrowych , bo wiadomo ze domki znajda, wszystko kosztuje bardzo dużo , a wam się fundusze szybciutko kończą i azyl staje się studnia bez dna ! Bardziej humanitarne jest usypianie zwierząt nierokujacych a nie na sile przedłużanie ich życia bo jak to pięknie mówicie ” podarować im choć jeszcze jeden dzień ” , ciekawa jestem czy agonia na kolankach wolontariuszek odbywa się chociaż w znieczuleniu ??

  • Odpowiedź wolontariuszka 20 stycznia 2017 at 20:45

   Ma pani nierokujących i paliatywnych pacjentów, prawda? Komentarze pacjentów na Znanym Lekarzu doskonale odzwierciedlają poziom pani empatii.

 • Odpowiedź sylwia 20 stycznia 2017 at 09:35

  teraz popatrzyłam na zamieszczane foty —no fakt kuweta wyściełana pelletem! totalna rozrzutność , ludzie ogarnijcie sie wiecej rozumu a mniej miłosierdzia. No i te wieczne uzależnienia królików od karm ratunkowych! ludzie!

  akcja wspaniała ale brak pomyślunku czasami ….;/

 • Odpowiedź sylwia 20 stycznia 2017 at 09:31

  nie wierze , tona granulatu pelletu starcza wam na miesiac? naprawde nie wierze to ile wy wsypujecie do 1 kuwety , połowę? a wystarczy sypac po rogach na srodek resztki sianka [garstka] ktorych krolik i tak nie zje, zeby mu się łapki nie slizgały . Odnosze wrazenie ze jestescie malo oszczedni. Jestescie dobrymi opiekunami ale gest macie zbyt szeroki , z liczeniem kasy macie kłopoty. Mimo wszystko pozdrawiam was i króliki

  • Odpowiedź Adam 20 stycznia 2017 at 22:59

   Powiedz mi babo po co się odzywasz, po co piszesz te swoje wypociny? Nie podoba się to nie zaglądaj, nie czytaj, nie wpłacaj…życie Twoje i innych będzie choć troszkę spokojniejsze. I te bajery o królikach co siusiają na środku klatki albo schładzają się moczem-masakra. Królik jest mądrzejszym stworzeniem niż się Tobie wydaje i w mig uczy się korzystania z kuwety. Jeśli nawet tego nie wiesz to po co się wypowiadać na tematy dotyczące leczenia?
   Tak dla wiadomości to nie jestem z Azylu, nigdy nie byłem w odwiedzinach w Azylu, nawet nie znam nikogo z Azylu, ale sam mam króliczka i takie bzdety jakoś nie spływają po mnie-stąd moja odpowiedź.

   • Odpowiedź Straszna Sylwia z poczuciem humoru , którego azylantom zabrakło a szkoda 21 stycznia 2017 at 01:10

    Nie. Irytuj się Adamie . Przy okazji koledzy z pracy tez zwracali mi uwagę ze Azyl z Torunia nadyma się i żeby nie zawracać sobie nim głowy śle nie wierzyłam …. No to teraz mam za swoje …. dowaliliscie mi i dobrze mi tak . Btw . O zachowaniach królików chyba mało jednak wiecie naprawdę schładzają się moczem sikają sobie na jedzenie i na podłogę i wcale im to nie przeszkadza , każdy wet to wie . Dobranoc , życzę wam jednak powodzenia w dalszej pracy

  Napisz komentarz

  *