Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (8.03.2016 r.)

8 marca 2016

W nocy z niedzieli na poniedziałek u Ingrid nie pojawiły się bobki, ani mocz. Nic też nie zjadła. W związku z tym nie czekając na wieczorną wizytę u doktora, rano pojechałyśmy na kontrolę.

IMG_4126.JPG

Na szczęście okazało się, że faktycznie Ingrid tylko wstrzymuje mocz – jej pęcherz był już przepełniony.

Największym problemem Ingrid są oczywiście jej zęby – siekacze kwalifikują się tylko do usunięcia, zęby policzkowe po prawej stronie wymagają dość pilnej korekty. Oczywiście póki co nie ma mowy o wykonaniu u Ingrid zabiegu, ale już dzisiaj zrobiliśmy jej RTG głowy.

IMG_4123.JPG

Poza tym doktor znalazł u Ingrid pełno wszy. To przez ich obecność Ingrid towarzyszył mocny świąd, którego efektem są rany w tylnej części tułowia/doszło już do częściowej martwicy.

IMG_4119.JPG

Po kilku godzinach od powrotu z gabinetu doktora, Ingrid zaczęła jeść. Po przycięciu siekaczy radzi sobie nawet z sianem i ziołami. Robi bobki. Mocz wydala tylko raz na dobę. Póki co wciąż jest bardzo zestresowana. Ma cały czas otwartą klatkę, ale nawet nie próbuje z niej wyjść. Kiedy zbliżam do niej rękę, wycofuje się. Na pewno potrzebuje jeszcze dużo czasu.

IMG_4113.JPG

Wszystko wskazuje na to, że jest młodym królikiem. Ma oczywiście znaczną niedowagę.

IMG_4116.JPG

W najbliższym czasie czeka ją jeszcze badanie krwi.

Prawa, tylna kończyna Tove jest niewykształcona od stawu skokowego w górę. To niestety nie jest nasz jedyny problem. Prawa, przednia łapa Tove jest zniekształcona w stawie łokciowym – Tove ma splay-leg. Jej przednia łapa jest dodatkowo bardzo obciążona przez brak tylnej łapy –  Tove poruszając się, odpycha się przednią łapą.

IMG_4132.JPG

Obawiamy się, że z wiekiem może być gorzej, ponieważ obciążenie tej przedniej łapy będzie coraz większe. Z wiekiem zwyrodnienia w przedniej łapie mogą być mocniejsze.

IMG_4139.JPG

Z dobrych wiadomości Tove ma prawidłowy zgryz. Poza tym w jednym uchu Tove jest zbyt dużo woskowiny. W związku z tym w przyszłym tygodniu zabierzemy ją na kontrolę do doc.

IMG_4135.JPG

Póki co możemy tylko obserwować Tove. Zobaczymy jak będzie się rozwijać.

Podczas wczorajszej wizyty u doktora byli z nami również Atena, Gaja, Iris, Lilka, Mgiełka, Niezapominajka, Orion, Pocieszka i Sarabi.

Wczoraj odbył się zabieg Niezapominajki. Doktor bardzo długo walczył o to, aby znaleźć i zamknąć przetokę między oczodołem a j. ustną. Dzisiaj Niezapominajka czuje się dość dobrze, nie je samodzielnie, ale ma to najprawdopodobniej związek z dyskomfortem po zabiegu,  – jest aktywna, ale w czwartek przyjdzie na kontrolę do doktora.

IMG_4175.JPG

Zabieg Sarabi z uwagi na brak czasu przełożyliśmy na czwartek. W czwartek odbędzie się też zabieg u Madonny – po zeszłotygodniowym kryzysie Madonna czuje się dobrze, ale z jej uchem jest fatalnie. Koszmarny obrzęk zmienił się w martwicę. Pojawiła się ropa. Nie ma szansy na uratowanie ucha.

IMG_4195.JPG

Wszystko potoczyło się błyskawicznie. Po zeszłotygodniowym kryzysie – wszystko zaczęło się od rany na uchu, stan ogólny Madonny udało się ustabilizować i po 2-3 dniach wydawało się, że wychodzimy na prostą. Niestety sytuacja okazała się znacznie poważniejsza. Koszmarny pech. Nie można tego inaczej nazwać.Wszystko zaczęło się od drobnego podrapania.

Dzisiaj u doktora byli również Bajaderka, Gwarek, Syriusz i Torpeda. Syriusz i Torpeda zostali wykastrowani.

Jutro wieczorem zameldujemy się na blogu i napiszę więcej o wczorajszej wizycie. Niestety jak zawsze te lepsze wiadomości mieszają się z tymi złymi.

2 komentarze

  • Odpowiedź Ninka 9 marca 2016 at 08:40

    Biedna Madonna! Będzie Uchem Bez Jednego Ucha? Oby szybko wyzdrowiała! Dużo zdrowia i siły do walki z chorobami jej – i wszystkim podopiecznym Azylu – życzę.

  • Napisz komentarz

    *