Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (1.03.2016 r.)

1 marca 2016

Atenę w czwartek czeka korekta zębów. Jeszcze je, ale jej zęby to obraz rozpaczy. Przy okazji doktor wykona u Ateny kontrolne USG jamy brzusznej. Podczas badania palpacyjnego zmiana na wątrobie jest wyczuwalna tak jak dotychczas, natomiast najważniejsze jest to, że Atena nie odczuwa bolesności.

IMG_3963.JPG

Atria zaliczyła bez problemu wizytę kontrolną po zeszłotygodniowym zabiegu sterylizacji. Już w najbliższych dniach Atria trafi do nowego domu w Toruniu!

IMG_3924.JPG

Boski był wczoraj niewyraźny. Z apetytem zjadł śniadanie, ale w ciągu dnia niechętnie wychodził z klatki, bardzo dużo odpoczywał, dokładnie tak jak było w lipcu zeszłego roku. Okazało się, że Boski ma podwyższoną temperaturę i lekko tkliwą krtań/tchawicę. Krążeniowo jest stan nie pogorszył się w stosunku do tego sprzed tygodnia, dwóch, kiedy zaliczył kryzys, ale Boski jest bardzo niestabilny. Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia rok temu, kiedy zaczęło się od podwyższonej temperatury, a skończyło na mocnym kryzysie krążeniowo-oddechowym.

IMG_3945.JPG

Samopoczucie Boskiego dzisiaj się nie poprawiło. Jest grzeczny, a to w jego przypadku brzmi dość przerażająco…- Boski, który nie ustawia do pionu połowy królików z Azylu to nie Boski.

IMG_3954.JPG

Duszek wczoraj w ciągu dnia miał krótką fazę, kiedy gorzej oddychał – wentylował się. Ewidentnie zmęczył się podczas biegania po Azylu. Po pewnym czasie uspokoił się i wszystko wróciło do normy. Podczas wieczornej wizyty u doktora wszystko było ok, tzn. oddech Dyszka nie odbiegał od normy – wzmożone szmery utrzymywały się po lewej stronie klatki piersiowej.

IMG_3962.JPG

Poza tym w j. ustnej i w j. nosowej u Duszka nie było ropy.

Fantazja czuje się dobrze. Ma apetyt, jej układ pokarmowy funkcjonuje prawidłowo. Najbliższe tygodnie/miesiące pokażą czy uda nam się w pełni wyprowadzić ją na prostą. Niestety w przypadku ropni zawsze istnieje możliwość przerzutów. W taki sposób musiał powstać też ropień, który doktor usunął u niej niecały tydzień temu. Miejmy jednak nadzieję, że przy intensywnym leczeniu dopisze nam jeszcze odrobina szczęścia.

IMG_3919.JPG

Przy okazji sterylizacji Fiestę czeka korekta zębów. Dwa zęby po prawej stronie szczęki są zbyt duże i zaraz zaczną ranić błonę śluzową policzków. Z uwagi na to przed zabiegiem wykonamy u Fiesty zdjęcie RTG głowy, aby obejrzeć korzenie jej zębów. Poza tym Fiesta ma lekko tkliwą krtań/tchawicę. Być może w przeszłości przeszła jakąś infekcję.

IMG_3934.JPG

Gaja tworzy z Ateną niezwykły duet pod każdym względem. Odkąd Gaja to nas trafiła, liczyliśmy się z tym, że trzeba będzie usunąć jej część zębów (jeden z zębów przebija żuchwę), ale z uwagi na stan ogólny Gai do tej pory się z tym nie spieszyliśmy, tym bardziej, że ma apetyt. Niestety wczoraj doktor zauważył, że przy jednym z jego zębów przedtrzonowych pojawiła się niewielka ilość ropy. Poza tym Gaja niezmiennie ma mało stabilne jelita. Pod tym względem przypomina trochę naszego kochanego Pixela.

IMG_3963.JPG

U Petitki doszło do poważnego uszkodzenia rogówki. Wszystko wskazuje na to, że ma to związek z encephalitozoonozą. Petitka nie ma obecnie odruchu zamykania oka, a tym samym rogówka wysycha. Poza tym u Petitki powrócił katar – póki co Petitka tylko sporadycznie kicha i ma lekko wilgotny nos, ale weszliśmy z antybiotykiem (Petitka jest królikiem przewlekle kichającym, u którego od czasu do czasu katar powraca, chociaż w ostatnich miesiącach było naprawdę bardzo dobrze).

IMG_3937.JPG

Poza antybiotykiem, Petitka otrzymuje również standardowy zestaw leków stosowanych przy leczeniu uszkodzonej rogówki, jak również melovem przeciwbólowo – uszkodzenie rogówki jest bardzo bolesne.

Rogalik został wczoraj zaszczepiony. Z zabiegiem kastracji chcemy się u niego jeszcze wstrzymać kilka tygodni, ale nie było przeszkód, aby go zaszczepić. Od momenty, kiedy Rogalik trafił pod naszą opiekę, przybrał na wadze 80 dag!

IMG_3932.JPG

Sarabi czuje się bardzo dobrze, ale niestety w j. ustnej Sarabi nadal utrzymuje się niewielka ilość ropy. W czwartek Sarabi czeka zabieg usunięcia przynajmniej 1-2 zębów. Zobaczymy też jak korzenie jej zębów wyglądają na najnowszy zdjęciu RTG.

IMG_3959.JPG

Ziółko jest okazem zdrowia. Nawet jego zęby nie budzą zastrzeżeń, co jest zjawiskiem stosunkowo rzadkim ; )

IMG_3929.JPG

Jeśli wszystko się uda Ziółko nie zagości w Azylu zbyt długo.

Dzisiaj Antares i Shaula zostali wykastrowani.

Poza tym u doktora byli również Gwarek, Madonna, Niezapominajka, Poczciwek i Uszek przebywający w domach tymczasowych. W związku z tym jutro na blogu pojawi się ciąg dalszy relacji z wizyty u doktora.

Tymczasem mamy dla Was kilka ujęć z Azylu.

DSC08735.JPG DSC08754.JPG DSC08764.JPG DSC08772.JPG DSC08767.JPG DSC08781.JPG DSC08772.JPG DSC08795.JPG DSC08797.JPG DSC08794.JPG DSC08803.JPG

Na zdjęciach prezentują się m. in. nasze dziewczyny z e. c. Jak widać nawet Iris bardzo dobrze radzi sobie na wybiegu, nie wspominając o Aksamitce, która biega po Azylu jak błyskawica! : )

Response code is 404

Na koniec mamy ogromną prośbę. W ostatnich dniach udało nam się uzbierać pieniądze na zakup dwóch opakowań Rodi Care, jednak wciąż brakuje nam ok 300 zł na zakup trzeciego opakowania, dlatego mamy do Was ogromną prośbę o pomoc w zakupie tego drogocennego granulatu dla azylowych uszu.

Antares

DSC08747.JPG

 

Zbiórkę cały czas prowadzi Ola: olagrudziadz@wp.pl, która sprowadza granulat z Niemiec.

Wszystkich chętnych nam pomóc prosimy o kontakt z Olą.

cdn.

4 komentarze

 • Odpowiedź Martyna 2 marca 2016 at 07:54

  A jak zdrowie Bajaderki?

  • Odpowiedź Ola 2 marca 2016 at 09:59

   Od czasu do czasu zdarza jej się kichnąć, ale to dopiero początek leczenia, więc jesteśmy dobrej myśli : )

 • Odpowiedź Ola 2 marca 2016 at 07:22

  Nie, na szczęście się nie pogłębia : )

 • Odpowiedź Justyna i Tomek 1 marca 2016 at 23:27

  Czy skręt szyi u Mgiełki ciągle się pogłębia? 🙁 Duet Gaja – Atena przeuroczy 🙂

 • Napisz komentarz

  *