Fotograficznie, Z życia Azylu

Piątek (5.02.2016 r.)

5 lutego 2016

Zmiana na nosie u Rogalika to rozległy ropień. Po RTG dowiemy się, czy zmiana zdążyła wydrążyć już kość. Jeśli tak – będą to niestety bardzo złe wieści. Ropień został wstępnie oczyszczony i będzie oczyszczany codziennie, Rogalik dostaje też antybiotyk. Jest bardzo wychudzony, wręcz wyniszczony i jest to stan zagrażający jego życiu – bez odpowiedniej ingerencji za kilka dni mógłby umrzeć z powodu Na razie nie wiemy co jest przyczyną wyniszczenia, być może to, że chorego, osłabionego królika inne osobniki ze stada nie dopuszczały do pożywienia, a może przyczyna tkwi gdzie indziej. Na pewno musimy wykonać u Rogalika badania krwi, ale trzeba brać pod uwagę, że Rogalik jest bardzo młodym, kilkumiesięcznym królikiem. Poza tym Rogalik ma świerzb uszny, ale z uwagi na jego stan wstrzymamy się z podaniem leku.

IMG_3021.JPG IMG_3024.JPG IMG_3029.JPG IMG_3031.JPG IMG_3033.JPG

W ostatnich dniach przyglądałam się bacznie sylwetce Fasolki. Wydawało mi się, że jej ciało jest bardziej sflaczałe. Kiedy powiedziałam o tym doktorowi, od razu pojawiło się hasło: wodobrzusze, a po wstępnym badaniu zapadła decyzja o wykonaniu u Fasolki kontrolnego badania USG.

IMG_3067.JPG

Niestety na USG widać, że między prawym płatem wątroby, a prawą nerką Fasolki gromadzą się płyny, co oznacza, że mamy do czynienia z początkową fazą wodobrzusza. Ma to niewątpliwie związek z pracą serca Fasolki. W tej sytuacji jedyną możliwością było wprowadzenie u Fasolki furosemidum, które w tej chwili otrzymuje co 8h.

IMG_3076.JPG

Fasolka czuje się gorzej. Podjada siano i zioła, ale ma mniejszy apetyt. Dzisiaj pojawił się też problem z bobkami.

Na USG struktura obu nerek Fasolki jest zatarta.

Fasolka jest bardzo dzielna. My bardzo staramy się oszukać los, ale wiemy co oznacza wczorajsza diagnoza, kolejna taka diagnoza.

***

Wczoraj wśród wielu pacjentów u doktora byli również Aspirant, Faworek, Malaga, Mufasa oraz Pocieszka. Jutro napiszę na ten temat więcej.

Aspirant

IMG_3040.JPG

Faworek

IMG_3056.JPG

Malaga

IMG_3062.JPG

Mufasa

IMG_3084.JPG

Pocieszka

IMG_3048.JPG

 cdn.

3 komentarze

  • Odpowiedź aniaa 6 lutego 2016 at 15:05

    Co z tymi małymi kroliczkami?

  • Odpowiedź jagoda 6 lutego 2016 at 00:36

    Pamiętam jak faworek był taki malutki …..

  • Napisz komentarz

    *