Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (5.01.2015 r.)

5 stycznia 2016

Dzisiaj miałam zdać relację z poniedziałkowej wizyty u doktora, ale zrobię to jutro.

Niedawno wróciliśmy z Nestorem do domu. Doktor usunął Nestorowi wszystkie dolne zęby po lewej stronie.

IMG_1210.JPG

Nestor przestał jeść. Walczył też z dokarmianiem. W ostatnich dniach stracił 10 dag wagi. Tak jak wspominałam tydzień temu Nestor odczuwał duży dyskomfort przy najmniejszym dotyku w okolicy dolnych zębów. W j. ustnej nadal utrzymywała się też ropa, przy czym na szczęście dzięki antybiotykoterapii było jej dość mało.

IMG_1214.JPG

Przed dzisiejszym zabiegiem wczoraj Nestor miał RTG głowy. Jego zęby na RTG wyglądają fatalnie – górne i dolne zęby tworzą zbitą strukturę – widać to w postaci białych plam na RTG w obrębie zębów. Dzisiejszy zabieg to potwierdził. Usunięte przez doktora dolne zęby – połączone ze sobą, doskonale odzwierciedlały obraz RTG. Z uwagi na bardzo dużą urazowość zdecydowaliśmy o przełożeniu zabiegu usunięcia górnych zębów.

IMG_1228.JPG

Nestor wybudza się już po zabiegu. Przed nim kilka ciężkich dni, ale to dla niego na pewno kolejny bardzo ważny krok naprzód.

Na naszym profilu na fb pojawiły się pytanie, dotyczące stanu zdrowia Fasolki.

Fasolka czuje się dość dobrze. Co prawda codziennie funduje nam różnego rodzaju zwroty akcji, ale niech będzie tak jak jest – 1,5 tygodnia w mojej głowie pojawiła się już myśl, że to może być koniec, a jednak wciąż walczymy. Fasolka przytyła 5 dag. To niewiele, ale dotykając Fasolkę, czuję różnicę. Wszystko to dzięki temu, że wydala mniejszą ilość moczu, a tym samym mniej białka. Ma dobry humor. Każdego dnia ma ochotę na co innego do zjedzenia. Wczoraj to było siano – podczas wizyty u doktora wyciągała siano innym królikom z transporterów – tak już ma. Dzisiaj smakował jej przede wszystkim ostropest itd. Fasolka zdecydowanie powinna mieć służbę…zresztą o czym ja piszę, przecież ma! Charakterny z niej stwór.

IMG_1129.JPG

Obiecuję, że jutro na blogu pojawi się szersza relacja z Azylu – m.in. o stanie zdrowia Ateny i Gai, Lilki, Madonny, Parysa i Pocieszki, tymczasem dzisiaj Azyl w fotograficznym skrócie.

Azylowe dziewczyny

Gaja z Sandrą

DSC05452.JPG DSC05464.JPG DSC05468.JPG DSC05474.JPG DSC05488.JPG DSC05494.JPG DSC05513.JPG DSC05527.JPG DSC05578.JPG

Taki jestem z siebie dumny!

DSC05555.JPG

Response code is 404

2 komentarze

  • Odpowiedź Ola Azyl dla Królików 6 stycznia 2016 at 21:42

    Petitka, Ciotka Adamsowa, Duszek i Dymka ; )

  • Odpowiedź Kamila 6 stycznia 2016 at 10:14

    Który z królików jest u was najdłużej? 🙂

  • Napisz komentarz

    *