Fotograficznie, Z życia Azylu

Poniedziałek (6.04.2015 r.)

6 kwietnia 2015

Sarabi powoli uczy się tego, że człowiek nie jest dla niej tylko zagrożeniem. Przed nami jeszcze mnóstwo czasu, ale robimy małe kroki naprzód.

IMG_8359.JPG

Jej apetyt wciąż jest mały – dla Sarabi siano i zioła to nic interesującego, ale np. z apetytem rzuca się na drobne kawałki suszonej gruszki. Dzisiaj wieczorem po raz pierwszy zrobiła też duże, suche bobki. Pije zdecydowanie zbyt dużo wody – ok 200-300 ml na dobę, ale to przy stanie jej nerek i wątroby nie jest dziwne. Najważniejsze, że u Sarabi nie ma bezmoczu.

Mamy za sobą kolejne kroplówki, a jutro zabieram Sarabi na kontrolę do doc.

IMG_8407.JPG IMG_8410.JPG

Shenzi bez większych zmian. Dzisiaj znowu nie było bobków, a mocz pojawia się rano i wieczorem. Jutro kontrola doc, a my kontynuujemy leczenie – w tym podawanie dożylnych kroplówek.

IMG_8412.JPG IMG_8413.JPG IMG_8414.JPG

U Buni dzisiaj było mało bobków, a u Tamiego dosłownie kilka, chociaż zachowuje się dość dobrze i podjada siano oraz zioła.

Na jutro zaplanowaliśmy badanie krwi. Być może jutro uda nam się również zaszczepić Fasolkę i Mufasę, a nawet Łasucha – stan zdrowia Boskiego jest zbliżony do Łasucha – problemy z sercem, a to nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia, dlatego taki mamy wstępny plan.

Zobaczymy, co jeszcze przyniesie jutrzejszy dzień. Obiecuję, że w końcu przedstawię Kalę i Grafiego.

* * *

Kajzerka

IMG_8381.JPG IMG_8376.JPG IMG_8388.JPG

Kajzerka gościła w Azylu podczas Świąt. Na co dzień przebywa w domu tymczasowym, ale wciąż czeka na nowy dom. Po zakończeniu terapii orinipuralem, jeśli wyniki jej krwi się poprawią, Kajzerkę czeka sterylizacja. To stworzenie o cudownym charakterze i ciekawej osobowości.

Śmietanka

IMG_8368.JPG

Śmietanka wróciła do Azylu po nieobecności związanej ze szczepieniem. Tak jak w przypadku Kajzerki weszliśmy u niej z ornipuralem. Na co dzień Śmietanka jest dość humorzastym stworzeniem, ale ma to związek również z rują. Z dobrych wiadomości Śmietanka w końcu zaczęła robić dobre bobki i odstawiliśmy gasprid.

cdn. jutro

Na dobranoc mój osobisty/adopcyjny Trol – Jeżyk

Filozof, myśliciel…

IMG_8338.JPG IMG_8349.JPG IMG_8342.JPG

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*