Fotograficznie, Z życia Azylu

Sobota (28.02.2015 r.)

28 lutego 2015

Wczoraj przez większość dnia Ważniak czuł się dobrze, włącznie z tym, że kiedy wróciłam do domu z zakupami, sprawdzał w reklamówkach czy nie przyniosłam mu czegoś dobrego. Wieczorem stan Ważniaka dość nagle się jednak pogorszył. Ważniak był niespokojny, napinał się, miał przyspieszony oddech, a temp jego ciała w pewnym momencie osiągnęła 41 stopni. W między czasie pojawił się mocz, a po kilku godzinach udało nam się opanować sytuację. Zwalczyliśmy gorączkę, a Ważniak odzyskał apetyt.

IMG_6721.JPG

Dzisiaj rano musieliśmy wymienić wenflon – niestety Ważniak ma bardzo słabe żyły i obawiam się, że w poniedziałek czeka nas doszpikowe podawanie kroplówki.

Mocz pojawia się w tej chwili przy intensywnej stymulacji 2-3 razy dziennie. Jest bardzo wodnisty – tak, jakby nerki go nie zagęszczały.

W poniedziałek po kilkudniowej nieobecności wraca doc, co oznacza, że Ważniaka czeka dalsza diagnoza – na pewno USG, być może również kolejne RTG. Palpacyjnie nie są wyczuwalne żadne nieprawidłowości, ale musimy wykluczyć czy nie mam do czynienia z jakimś kamieniem nerkowym albo procesem nowotworowym – na co również mógłby wskazywać bardzo wysoki poziom krwinek białych, ale miejmy nadzieję, że to tylko moja paranoja i że mamy do czynienia ze standardową, przewlekłą niewydolności nerek.

IMG_6809.JPG IMG_6803.JPG IMG_6737.JPG

Dzisiaj Ważniak ma prawidłową temp., ale jest bardziej senny niż wczoraj (z małą poprawką – chyba dotarło do niego, że się na niego skarżę i uaktywnił się). Z dobrych wiadomości Ważniak ma ładny apetyt i ożywia się, kiedy wyczuje coś smacznego, jak np. bazylię.

Response code is 404

Zmartwień przysparza nam  Łasuch. Po pierwsze od początku ma problemy z bobkami – robi ich bardzo mało i są minimalne, po drugie bardzo szybko się męczy – pobiega przez chwilę, a potem leży i bardzo ciężko oddycha albo bez powodu zaczyna bardzo źle oddychać. Dzisiaj przy rutynowym mierzeniu temp. podczas takiej zadyszki miał 40,7 st. temp. Po podaniu leków wieczorem temp. u Łasucha spadła do 37,9 st., a teraz jest w normie. Przy tym wszystkim Łasuch nie ma najlepszych wyników krwi – bardzo wysoki aspat (czterokrotnie przekroczony), wysoka kreatynina, potas – zbyt wysoki może niszczyć serce i krwinki białe – monocyty i neutrofile.

Marysia, dziękuję, że będziesz nad nim dzisiaj czuwać : *

W poniedziałek będziemy diagnozować Łasucha u doc. Tak samo jak Ważniaka, Łasucha czeka również badanie kału, aby wykluczyć obecność kokcydiów i innych pasożytów.

Na badanie kontrolne po 2-tygodniowym leczeniu kokcydiozy zabierzemy również kał Pixela oraz Śmietanki.

Wczoraj odebraliśmy również wyniki krwi Aisy, które odbiegają pozytywnie od pozostałych badanych w tym tygodniu królików. U Aisy lekko podwyższony jest tylko aspat.

Poza tym sytuacja w Azylu bez zmian. Obserwujemy, podajemy leki, planujemy kolejne badania, kontrole…i cieszymy się, patrząc na naszych podopiecznych : )

DSC00851.JPG DSC00920.JPG DSC00922.JPG DSC00949.JPG DSC00952.JPG DSC00972.JPG DSC00980.JPG DSC00984.JPG DSC00994.JPG DSC00997.JPG DSC01037.JPG

Response code is 404

Pani Julito, serdecznie dziękujemy za wspaniałą paczkę z lekami dla naszych podopiecznych – to dla Azylu ogromna pomoc!

3 komentarze

 • Odpowiedź Vanessa H 2 marca 2015 at 18:53

  Hang in there Ważniak!! Get better now that you have people who care about you!!

  Vanessa

 • Odpowiedź Janka (po_sąsiedzku) 2 marca 2015 at 15:43

  Patrząc na fotki też zbaraniałam 😛
  Na tej to Aisa?
  http://lh6.ggpht.com/-nqTCD8z85i8/VPDVP71WuKI/AAAAAAABPWY/TrqH05oR91s/s0/DSC00923.JPG
  A na której Łasuch?

 • Odpowiedź Łukasz 1 marca 2015 at 07:58

  Ważniak jest taki słodki, nie wiem jakim trzeba być człowiekiem, żeby doprowadzić królika do takiego stanu, a potem wyrzucić go jak zbędną, nic nie czującą rzecz 🙁

 • Napisz komentarz

  *