Z życia Azylu

Poniedziałek (9.02.2015 r.)

9 lutego 2015

10487275_789247391149513_7461133420061389222_n.jpg

Jak przekazać 1% azylowym podopiecznym? To prosta sprawa!

1. Na formularzu PIT, w miejscu gdzie jest pole zatytułowane: WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) w rubryce poniżej obowiązkowo należy wpisać nr KRS Fundacji KOT czyli: 0000230788 i obok w rubryce wnioskowaną kwotę, jaką się przekazuje.

KRS: 0000230788
Pełna nazwa organizacji: Fundacja KOT – Koty Otoczone Troską

2. Poniżej jest pole zatytułowane: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE. W rubryce poniżej – CEL SZCZEGÓŁOWY należy wpisać obowiązkowo słowo: KRÓLIKI.

Obok jest kwadracik, który można (nieobowiązkowo) zaznaczyć. Dzięki tej niepozornej czynności będziemy wiedzieli, kto podarował nam 1% i będziemy mogli mu za to podziękować.

Fundacji KOT, która umożliwia nam korzystanie z tej formy pomocy, pięknie dziękujemy!

Autorką grafiki jest nasza wolontariuszka Aleksandra Paczkowska :*

* * *

I teraz przechodzimy już do tradycyjnej relacji z poniedziałkowej wizyty u doc.

Borneo od kilku miesięcy przebywa w domu tymczasowym w Toruniu. Został oddany do Azylu w wieku 6 lat i niestety boryka się z różnymi problemami zdrowotnymi. Kilka dni temu jego oko zaczęło mocno łzawić. Okazało się, że ma przerośnięte korzenie zębów trzonowych po lewej i po prawej stronie. Dzisiaj przeszedł korektę zębów.

IMG_5935.JPG

Pani Magdo, dziękujemy za wspaniałą opiekę nad Borneo.

Boski kontrolę u doc przeszedł bez większych problemów. Osłuchowo w tej chwili jego stan nie budzi zastrzeżeń. Cały czas nie znamy przyczyny grudniowej posocznicy i obrzęku płuc, który się wtedy pojawił – pogrubiona komora lewej komory serca to u Boskiego element dodatkowy. Za jakiś czas powtórzymy RTG klatki piersiowej Boskiego, chociaż mamy świadomość, że nie wszystkie zmiany muszą być na nim widoczne (i to dręczy nas najbardziej). Boskiego czeka też kontrolne badanie krwi – ostatnio miał bardzo słabe wyniki wątrobowe.

IMG_5986.JPG IMG_5988.JPG IMG_5993.JPG IMG_5996.JPG IMG_5998.JPG

Dzisiaj postanowiliśmy, że u Boskiego wprowadzimy antybiotyk. Pozostaniemy również przy enarenalu i będziemy uważnie obserwować jego zachowanie.

Duszek czuje się trochę gorzej nie w ostatnich tygodniach. Kaszel występuje częściej, chociaż osłuchowo jest dość dobrze – niewielkie zmiany słychać po lewej stronie. Poza silną antybiotykoterapią, chcemy dodatkowo postymulować odporność Duszka lekiem TFX.

IMG_5909.JPG IMG_5915.JPG IMG_5923.JPG

Poza tym niepokoi nas również to, że zęby Duszka zaczynają się gorzej ścierać, a Duszek schudł 20 dag – mimo, że ma apetyt.

Za tydzień kolejna kontrola.

Fasolka bez większych zmian. Utrzymuje wagę – 2,25 kg. Z produkcją moczu nie jest rewelacyjnie, chociaż pije dużo wody. Odcinkowo jelita wciąż są podejrzane, dlatego pozostajemy przy lekach. Na USG pęcherza nie widać żadnego piasku/kamieni, dlatego musimy przyjąć, że to przyciskanie przez Fasolkę dolnej części tułowia do podłogi ma związek tylko z nerkami. Podsumowując – bez zmian.

IMG_5896.JPG

Fasolka nie ma nic przeciwko ważeniu

IMG_5927.JPG IMG_5928.JPG

Kreta odkąd otrzymuje leki na wątrobę, czuje się lepiej. Ma mniejszej pragnienie. Po korekcie zębów zaczęła też znowu jeść z apetytem siano. Niestety mimo, że korektę zębów Kreta miała niecały miesiąc temu, jej zęby rosną krzywo i wymagają regularnych kontroli.

IMG_6034.JPG

Mananek jest królikiem zdrowym. Ma prawidłową wagę – 1,3 kg, prawidłowy zgryz. Przycięcia wymagały jedynie pazury.

IMG_5957.JPG IMG_5965.JPG

Muszkieterowie zostali dzisiaj odkorkowani, chociaż w ich zachowaniu nie zauważyliśmy w związku z tym żadnej zmiany – chyba już się przyzwyczaili ; )

Aramis został ponownie zakorkowany. Kiedy biega, widać, że porusza się lepiej, chociaż nigdy nie będzie idealnie. U Aramisa nie ma tak jak u Portosa problemu ze zwyrodnieniem w stawie kolanowym – u Aramisa nieprawidłowa jest wypadająca rzepka.

IMG_6010.JPG

Atos przynajmniej przez kilka najbliższych dni będzie cieszył się pełną swobodą – u niego od początku widać największy postęp, ale podejrzewamy, że nie da się osiągnąć już lepszego rezultatu. Będziemy go więc obserwować i za kilka dni zdecydujemy co dalej.

IMG_5884.JPG IMG_5890.JPG IMG_6015.JPG

Atos przytył 5 dag. Waży 40 dag. Może teraz zacznie gonić braci, którzy ważą po 55 dag.

Zęby Atosa w tej chwili wyglądają prawidłowo – po lewej stronie żuchwy zęby ułożone są pod dużym kątem, ale być może wszystko się wyrówna i nie będzie miał problemów z zębami.

Portos tak jak Aramis został zakorkowany, ale być może już w przyszłym tygodniu zakończymy jego rehabilitację. Portos od początku był najbardziej problematyczny – ma bardzo silne zwyrodnienie w stawie kolanowym w lewym skoku – kiedy biega, nie opiera się na tej łapie, tak naprawdę z niej nie korzysta. Z tym niestety niewiele możemy zrobić i to w przyszłości będzie stanowiło u niego problem.

IMG_5973.JPG IMG_6004.JPG IMG_6006.JPG

Siekacze Portosa tak jak Atosa póki co ścierają się dobrze, ale górne i dolne nie nachodzą na siebie tak jak powinny. Poza tym zęby trzonowe Portosa rosną krzywo.

Maluchy cały czas są w fazie wzrostu, dlatego liczymy się z tym, że mogą ujawniać się u nich pewne wady. Na pewno będą wymagali wzmożonej kontroli weterynaryjnej.

Przylepka po tygodniach spokoju znowu zaczęła strajkować – ma mniejszy apetyt, a pracę jej jelit pobudzamy przy pomocy metoclopramidu. Poza tym Przylepce dopisuje (i oby to się nie zmieniło!) dobry nastrój. U Przylepki wkrótce wejdziemy z orniuparelem, jest bowiem królikiem ze stłuszczoną wątrobą.

IMG_6023.JPG IMG_6026.JPG

Przystojniaka (i innych wybrańców) w tym tygodniu czeka badanie kontrolne krwi – podczas pierwszego robionego w grudniu miał słabe wyniki wątrobowe, ale mamy nadzieję, że stan wątroby był wtedy głównie skutkiem kokcydiozy. Jeśli wszystko będzie w porządku, być może w czwartek Przystojniaka czeka długo wyczekiwana korekta zębów.

IMG_5904.JPG IMG_5908.JPG

Śmietanka ma nadwagę – musi zrzucić ok 0,5 kg. Jej zęby wyglądają dość dobrze. W tym tygodniu wykonamy u Przylepki kontrolne badanie krwi.

IMG_5937.JPG IMG_5940.JPG IMG_5947.JPG

cdn. jutro

1 Komentarz

  • Odpowiedź Klaudia 10 lutego 2015 at 09:19

    Dzielne króliki, ale co się dziwić, mają dobrą opiekę to się nie boją 🙂
    Wiadomość, że Atos przybiera na wadze bardzo cieszy moje serce 🙂
    niech wszystkie rosną zdrów jak tylko się da.

  • Napisz komentarz

    *