Fotograficznie, Z życia Azylu

Czwartek (12.02.2015 r.)

12 lutego 2015

Co dzisiaj wydarzyło się w Azylu?

Aloes (posiadacz zjawiskowych wąsów!) został dzisiaj wykastrowany. Przy okazji doc skorygował jego zęby policzkowe, które wymagały delikatnej ingerencji.

IMG_6071.JPG

Na kontrolną wizytę u doc dzisiaj zabrałam również Dymkę. Ostatnio niestety dość często się przewraca, ale poza tym jej stan jest dość dobry. Na co dzień od dawna leczymy ją w związku z niewydolnością nerek i wątroby – późną jesienią zeszłego roku z dnia na dzień doszło u Dymki do poważnego kryzysu, ale sytuacja wydaje się być w tej chwili opanowana. Za ok dwa miesiące powtórzymy Dymce badanie krwi.

IMG_6102.JPG

Fasolka jak to Fasolka – oddechowo niestety nie jest w pełni dobrze, ale na szczęście wykonane dzisiaj usg wykluczyło obecność w j. opłucnej płynów. Dla równowagi jelita Fasolki pracują lepiej niż jeszcze kilka dni temu. Waga bez zmian – 2,25 kg. Fasolce dopisuje apetyt i poza chwilami totalnego zawieszenia, bardzo dobry humor. Fasolka bardzo przypomina z charakteru Duszka.

IMG_6100.JPG

Kozieradka, której sterylizację z uwagi na nadwagę i wyniki wątrobowe przekładamy na później, została dzisiaj zaszczepiona.

IMG_6091.JPG

Niezapominajka ma nadal podwyższony alat, ale pozostałe wyniki wątrobowe w stosunku do grudnia poprawiły się. W drugiej połowie marca Niezapominajkę czeka korekta zębów (najprawdopodobniej połączona z usunięciem przynajmniej jednego trzonowca) oraz sterylizacja, tymczasem kontynuujemy podawanie leków na wątrobę. Poza tym dzisiaj chcieliśmy wykonać u Niezapominajki usg pęcherza – razem z moczem wydaliła dzisiaj dużo osadu, ale niestety pęcherz był pusty. Kolejna próba w poniedziałek.

IMG_6068.JPG

U Niezapominajki podwyższone są również monocyty, co może świadczyć o toczącym się w organizmie stanie zapalnym, ale ich poziom i tak jest niższy niż w grudniu.

Nowinka jest zdrową samicą. Jedyna rzecz, która nas dzisiaj zaniepokoiła to jej podwyższona temperatura, ale jutro w Azylu będziemy ją kontrolować – być może to po prostu efekt stresu, chociaż u pozostałych królików temp. była w normie. Tylko futro Nowinki jest w fatalnym stanie, ale z tym bez problemu się uporamy.

IMG_6079.JPG

Wyniki krwi Przystojniaka poprawiły się, dlatego dzisiaj zdecydowaliśmy się na kastrację i korektę zębów, która była w jego przypadku już bardzo potrzebna.

IMG_6065.JPG

* * *

Jeżyk nie ma najlepszych wyników wątrobowych, ale za 2-3 tygodnie czeka go zabieg usunięcia części zębów.

Wyniki krwi Mananki nie odbiegają od normy. W przyszłym tygodniu zostanie wysterylizowana i już wkrótce będzie w pełni gotowa do adopcji.

Śmietanka ma bardzo złe wyniki wątrobowe – klasyczny przykład królika z nadwagą – nie tak dramatyczną jak chociażby u Czesia, ale jednak.

* * *

Duszek i Fasolka, Fasolka i Duszek – króliki, które mimo swojego bardzo poważnego stanu zdrowia, mogłyby obdarować radością życia wszystkich wokół. Fasolka nauczyła się od Duszka, że zielone krzesło w Azylu zarezerwowane jest dla królików i można na nim nawet poleżeć, a każdą paczkę trzeba sprawdzić – może uda się w niej znaleźć coś smacznego. Poza tym ludzie są naprawdę fajni…i zrobią dla naskrólików wszystko ( z małym wyjątkiem pączkom mówimy zawsze bezwzględnie nie).

DSC09031.JPG DSC09034.JPG DSC09048.JPG DSC09056.JPG DSC09066.JPG DSC09095.JPG DSC09104.JPG

Soniu, Elfie bardzo dziękujemy za wspaniałe prezenty dla naszych podopiecznych : *

Response code is 404

1 Komentarz

  • Odpowiedź Vanessa H 15 lutego 2015 at 00:38

    What a great photo of the two bunnies in the box! I love the little lop Beans. I hope she gets better… I see she has like a pic line or IV line in her foot. Is that because she needs constant fluids???

    Vanessa

  • Napisz komentarz

    *