Z życia Azylu

Sobota (3.01.2015 r.)

3 stycznia 2015

U Duszka podczas osłuchiwania słychać szmery płucne. Doc zrobił mu dzisiaj badanie usg. Ropień w ujęciu usg nie był widoczny, ale upewniliśmy się, że póki co w klatce piersiowej nie ma żadnych płynów, a lewa komora serca Duszka jest powiększona.

IMG_4230.JPG

Duszek u doc jak zawsze zachowywał się jak anioł – przynajmniej podczas badania, ponieważ poza tym dopisywał mu bardzo dobry humor – zaczepiał nas, szukając jedzenia, irytował się z powodu zamknięcia w transporterze etc. Duszek dosłownie u doc zdrowieje.

IMG_4229.JPG

Na kontrolę do doc zabrałam dzisiaj również Petitkę. Po terapii antybiotykiem, katar u Petitki się zmniejszył, ale nadal bardzo mocno się ślini. Jej zęby policzkowe przerosły i w pon. małą czeka ich korekta.

IMG_4247.JPG

Kontrola u Przylepki wypadła dość dobrze. Wciąż robi bardzo małe bobki, ale to i tak postęp.

IMG_4246.JPG

Śnieżynka – nasza hormonalna mieszanka wybuchowa, została dzisiaj wysterylizowana. Teraz powinna się wyciszyć.

IMG_4235.JPG

W Azylu Cynamon robi postępy. Ilość wypijanej wody i moczu bez zmian, ale za to dzisiaj przyłapałam go na konsumowaniu ziół!.

DSC04641.JPG

Dymkę, która z uwagi na częstotliwość podawania leków, dzisiaj przyjechała do Azylu, w tyg. zabieramy na kontrolne badanie krwi. Dymka ma niewydolne nerki i wątrobę, a poza tym zaburzenia równowagi zw. z przewlekłą encephalitozoonozą, ale poza tym funkcjonuje dość dobrze i bardzo lubi jeść ; )

DSC04651.JPG DSC04646.JPG DSC04652.JPG

Kleksik, który w pełni doszedł do siebie po zabiegu kastracji, czeka już tylko na nowy dom.

DSC04655.JPG DSC04658.JPG DSC04662.JPG

Poza tym w Azylu bez zmian.

* * *

Dzisiaj w toruńskich Nowościach pojawiły się ogłoszenia zachęcające do adopcji wybranych podopiecznych Fundacji, przebywających w domach tymczasowych.

Piotr dziękujemy! i zachęcamy wszystkich do adopcji królików, które przebywając w domach tymczasowych, od długiego czasu czekają na domy stałe.

IMG_4221.JPG IMG_4222.JPG IMG_4223.JPG

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*