Fotograficznie, Z życia Azylu

Poniedziałek (26.01.2015 r.)

26 stycznia 2015

Sikorka kilka dni temu trafiła do schroniska w Olsztynie, a dzisiaj przyjechała do Azylu.

DSC06926.JPG

Sikorka nie robi bobków, ma też duże pragnienie. Póki co będzie otrzymywać metoclopramid, a w tym tygodniu zrobimy jej badania krwi. Zobaczymy, czy jej zachowanie to wyłącznie wynik stresu – zanim trafiła do schroniska, została porzucona przez swoich właścicieli, czy dzieje się coś znacznie poważniejszego.

DSC06940.JPG DSC06928.JPG DSC06942.JPG

Fasolka czuje się lepiej. Przede wszystkim odzyskała apetyt i jest bardziej aktywna. Osłuchowo bez większych odstępstw od normy. Niestety na USG widać jednak, że w j. opłucnej cały czas znajdują się płyny. Ten stan najprawdopodobniej utrzymuje się u niej od dłuższego czasu i jest dodatkową przyczyną jej osłabienia. Kryzys oddechowy, który dopadł nas w zeszłym tygodniu wydaje się być zażegnany – furosemidum i doszpikowe wlewy uratowały jej pewnie życie…Nerki pracują, ale Fasolka wydala bardzo dużą ilość moczu. Musieliśmy podgolić jej futro nad ogonem. Furosemidum ograniczamy do podawania co 12h i obserwujemy. Echo serca wykonamy w czwartek lub w przyszłym tygodniu.

DSC06944.JPG

Dzisiaj wykonaliśmy echo serca u Boskiego oraz Duszka.

U Boskiego problem stanowi pogrubiona ściana lewej komory serca – kardiomiopatia przerostowa, czego skutkiem jest np. zwiększone ryzyko zatoru tętnicy. Zostajemy przy enarenalu, ale dodatkowo wprowadzimy również atenolol. Osłuchowo bez zmian. Temp. w normie.

IMG_5399.JPG

Serce Duszka jest wzorcowe, czyli naszym największym wrogiem jest cały czas ropień na płucach. Osłuchowo nie najgorzej – standardowo szmeruje, ale jego kaszel nie jest tak częsty i intensywny – dzisiaj po badaniu był trochę zdenerwowany i miał silniejszy kaszel.

IMG_5395.JPG

Muszkieterom pozwoliliśmy dzisiaj wybiegać się bez korków między skokami. Okazało się, że u Atosa i Aramisa już widać dużą poprawę! Najmniejsze zmiany widoczne są Portos, ale to właśnie u niego mamy do czynienia z silnymi zwyrodnienia i w stawach słychać aż trzeszczenie.

IMG_5339.JPG IMG_5342.JPG IMG_5360.JPG

Pod koniec wizyty Muszkieterowie zostali ponownie zakorkowani – tym razem przyjęli to z pełnym spokojem. Kolejna kontrola za tydzień. Cały proces przewidziany jest na kilka tygodni.

IMG_5331.JPG IMG_5353.JPG IMG_5371.JPG

Odrobinę niepokoi Atos, ponieważ jest w tej chwili najdrobniejszy z całej trójki (Aramis dla odmiany urósł) – waży 10 dag mniej niż bracia, ale teraz  nie będziemy doszukiwać się problemów. Może wkrótce przegoni braci. Poza tym czuje się bardzo dobre. Jest aktywny, ma apetyt i uwielbia…obgryzać buty. Dzisiaj każdy kto był w gab. tego doświadczył. Taki z niego agent.

Dzisiaj oddaliśmy do badania bobki naszych nowych podopiecznych – Aloesa, Fircyka oraz Makiełki.

 Wracamy jutro.

2 komentarze

 • Odpowiedź Vanessa H 29 stycznia 2015 at 15:50

  Is Fasolka getting better?

  Vanessa

 • Odpowiedź Vanessa H 29 stycznia 2015 at 15:48

  I hope Fasolka is improving…..

  Vanessa

 • Napisz komentarz

  *