Z życia Azylu

Poniedziałek (15.12.2014 r.)

15 grudnia 2014

Przylepka jest już po zabiegu. Wczoraj poczuła się lepiej, ale od soboty dręczyła nas myśl, czy w jej przypadku nie mamy do czynienia z ciążą pozamaciczną/ z obumarłym płodem/ z tzw. potworniakiem – tak nam podpowiadało nasze doświadczenie i historia adopcyjnej Abigail czy też Łapki.

IMG_3539.JPG

Jeszcze w sobotę rozmawiałyśmy z doc o tym, jak wyjątkową sytuacją jest w przypadku królika ciąża pozamaciczna, a okazało się, że to z nią mamy do czynienia.

Do tej pory wstrzymywaliśmy się ze sterylizacją u Przylepki z uwagi na jej stan zdrowia utrzymujący się od momentu, kiedy do nas dotarła – brak apetytu, problemy z jelitami i wątrobą, nadwagę. Dzisiaj po wykonaniu USG, postanowiliśmy, że trzeba wykonać laparotomię (na usg nie było widoczne tętno płodu). Po otwarciu jamy brzusznej okazało się, że u Przylepki doszło do przerwania macicy, a w j. brzusznej znajduje się niezwiązany z jakimkolwiek organem/tkankami, duży twór – niestety martwy płód. Gdyby nie został usunięty zacząłby gnić i zatruwać Przylepkę. Być może płodów było znacznie więcej, ale uległy resorpcji.

Dla osób zainteresowanych podaję link do albumu ze zdjęciami.

I tym razem doświadczenie okazało się bezcenne…

Przylepka bardzo szybko wybudziła się z narkozy. Teraz powinna wyjść na prostą.

Atlas zaliczył dzisiaj kontrolę u doc, ponieważ mimo swojego rewelacyjnego samopoczucia, w ciągu dnia nie zrobił bobków. Na szczęście był to tylko fałszywy alarm. Atlas u doc nadrobił zaległości.

IMG_3526.JPG IMG_3536.JPG IMG_3538.JPG

Cynamon – tworzący dotychczas trio z Irokezem i Przylepką, wciąż mówi nie dla jedzenia. Na szczęście po czwartkowej laparotomii jelita funkcjonują lepiej, chociaż tylko dzięki karmieniu. Mocz pojawia się w tej chwili 2-3 razy dziennie. Nerki podjęły pracę.

IMG_3548.JPG

Duszek ma wzmożone szmery płucne. Na razie pozostaniemy przy dotychczasowym antybiotyku (enrocin) – Duszek od pewnego czasu jest pod stałą kontrolą antybiotykową, a po wykonaniu nowego zdjęcia rtg zdecydujemy o ewentualnej zmianie antybiotyku. Na wszelki wypadek zamówiliśmy dla Duszka biodacynę (silniejszą kuzynkę gentamycyny).

IMG_3519.JPG

Mimo swojej choroby,  wciąż jest tym samym ufnym i wyluzowanym Duszkiem i trudno się z nim rozstać.

IMG_3566.JPG IMG_3568.JPG IMG_3567.JPG

Dzisiaj planowaliśmy u Krety zabieg korekty zębów, ale odłożymy ten zabieg na czwartek. Poza tym, że Kreta ma przerośnięty jeden ząb policzkowy, który zbliża się do błony śluzowej policzków, Kreta jest w pełni zdrowa i już czas aby opuściła Azyl.

IMG_3553.JPG

Moherek został dzisiaj zakwalifikowany do zabiegu kastracji, który odbędzie się jeszcze w tym tygodniu. Moherek tak jak Kreta jest idealnym kandydatem do adopcji.

IMG_3561.JPG

Niezapominajka bez problemów zaliczyła na 5 kontrolę po czwartkowym zabiegu. W oczodole nie zbiera się ropa. Dzisiaj nie było u niej ropnego kataru. Z czasem czeka nas zabieg usunięcia drugiej gałki ocznej – na zdjęciu nie widać tego tak dobrze, ale również drugie oko Niezapominajki jest mniejsze a woreczek łzowy rozciągnięty.

IMG_3550.JPG

cdn.

3 komentarze

 • Odpowiedź Joac 16 grudnia 2014 at 19:01

  Super, że Przylepka uratowana, w samą porę! :* No i zdjęcia Kretuni się pojawiły – dzięki 🙂
  Fajny ten Ducholek, widać, jak oczka z zadowoleniem mruży, jak się go całuje 🙂

 • Odpowiedź anka_u 16 grudnia 2014 at 07:26

  A co tam u Kajzerki i Fajtera?

  • Odpowiedź Ola Azyl dla Królików 16 grudnia 2014 at 22:54

   O Fajterze najlepiej napisze Magda, a u Kajzerki wszystko ok. Dostaje leki na wątrobę, ale poza tym jest w dobrej kondycji : ) Kajzerka jest w DT w Toruniu.

  Napisz komentarz

  *