Fotograficznie, Z życia Azylu

Piątek (31.10.2014 r.)

31 października 2014

Czarujący przyjechał do Azylu wczoraj wieczorem. Ma ok 2 lat. Dotychczasowe życie spędził w małej klatce, zaniedbany przez swoich opiekunów. Na szczęście jego los nie wszystkim był obojętny – Sebastian dziękujemy za Twoją reakcję, wrażliwość i zaangażowanie.Dla nas taka postawa jak Twoja jest bardzo budująca.

DSC09203.JPG DSC09205.JPG DSC09201.JPG

Czarujący ma dość duże wyłysienie w górnej części tułowia i trochę kołtunów do usunięcia – większość kołtunów zostało już usuniętych. W poniedziałek zabieramy go na kontrolę do doc.

Fuji wczoraj po raz drugi w ogóle nie zareagowała na zastosowaną narkozę…Czekamy na poniedziałek i decyzję doc do dalej. Zabieg usunięcia oka jest już natomiast nieodwracalny. Oko wygląda fatalnie, obrzęk wokół jest potężny i bardzo bolesny, a leki nie odnoszą rezultatu.

* * *

Stan zdrowia Dali nie uległ znacznej poprawie, chociaż antybiotyk znacznie zmniejszył katar. Dalia jest bardzo spokojna, myślę, że odczuwa duży dyskomfort. Jej ucho opada w dół. Doc w pon. zdecyduje co dalej. Tymczasem metamorfoza zachowania Dali wciąż postępuje – być może teraz ma to związek z pogorszeniem jej stanu zdrowia, ale dla procesu jej leczenia ma to również ogromne znaczenie.
Kiedy przytulała się dzisiaj do mnie, powtarzałam jej, że musi się trzymać, bo za kilka miesięcy zaczynamy nowy sezon wiosenny i będzie czekać na nią jej ukochany wybieg.

Dalia

DSC09192.JPG DSC09193.JPG DSC09216.JPG

Dolly jest małą agentką. Brak oka w niczym jej nie przeszkadza. Ma diabelski charakterek, chociaż jak widać na zdjęciach potrafimy ją czasami ujarzmić. Dolly wciąż nie rośnie, ale za to przybiera na wadze. Z leków otrzymuje bactrim – skuteczny w przypadku encephalitozoonozy, której objawy wystąpiły u Molly, jak i w przypadku kokcydiozy.

Dolly

DSC09174.JPG DSC09184.JPG DSC09185.JPG

Stan zdrowia Kajzerki uległ znacznej poprawie. Kajzerka z małymi wyjątkami robi bardzo poprawne bobki, ma apetyt, jest aktywna, a ludzi darzy coraz większym zaufaniem – dla przyp. Kajzerka przyjechała do nas z okolic Poznania, była królikiem znacznie zaniedbanym przez właścicieli, walczącym z nawracającymi biegunkami. Dzisiaj jej największym problemem jest chora wątroba, ale proces jej regeneracji – jeśli nastąpi, będzie długi. Z dobrych wiadomości Kajzerce udało się osiągnąć już prawidłową wagę. W pon. bobki Kajzerki zostaną ponownie przebadane.

Kajzerka

DSC09114.JPG DSC09116.JPG DSC09118.JPG DSC09122.JPG DSC09129.JPG

Dzisiaj z turnus w moim domu do Azylu powrócił Molly – wtajemniczeni wiedzą, że to dobrze świadczy o jego stanie zdrowia…Mam nadzieję, że Molly będzie czuł się już tylko lepiej. W poniedziałek oddamy jego babki do ponownego badania.

Molly

DSC09097.JPG DSC09100.JPG DSC09250.JPG

etc.

i tym Boskim akcentem mówimy dzisiaj dobranoc…

DSC09209.JPG DSC09234.JPG DSC09240.JPG

Response code is 404

1 Komentarz

  • Odpowiedź Vanessa H 3 listopada 2014 at 15:51

    They are all full of hope. Every single one of the. They know they are around people who love and care about them and that is what is important. That is what is helping them hang in there and continue day after day. I hope all these little guys make it and we can read happy entries about them in January being in great health and hopping around the Azyl!

    Vanessa

  • Napisz komentarz

    *