Fotograficznie, Z życia Azylu

Sobota (6.09.2014 r.)

6 września 2014

Kilka dni temu Kajzerka trafiła pod opiekę Ani – opiekunki naszej adopcyjnej Libby oraz Frutiny. Kajzerka jest niestety kolejna ofiarą niewiedzy, a może przede wszystkim ignorancji.

DSC01133.JPG

Kajzerka ma dużą nadwagę i problemy z bobkami – w jelitach są gazy. Już podczas badania palpacyjnego, doc zwrócił uwagę na bardzo powiększoną wątrobę – podejrzenie stłuszczenia wątroby. Dodatkowo zęby policzkowe po lewej stronie są przerośnięte, kanalik łzowy niedrożny, a oko lekko wytrzeszczone. Na jednym skoku występuje uszkodzenie skóry – do obserwacji. Kajzerka ma też pchły, stąd wygryziona sierść z tyłu.

DSC01207.JPG DSC01231.JPG DSC01291.JPG

Plan działania: w tym tygodniu bezwzględnie badanie krwi oraz rtg głowy.

Response code is 404

Tydzień temu w Poznaniu znaleziono porzuconą Latte, która trafiła pod opiekę naszej Marty, a następnie Zuzy i Tomka. Latte jest zdrową samicą o żywiołowym usposobieniu.

DSC01259.JPG DSC01262.JPG DSC01308.JPG

Response code is 404

Dzisiaj u doc byli Karotka oraz Karim.

Karim jest królikiem kichającym. Ostatnio było lepiej, teraz znowu jest gorzej, chociaż oskrzela i płuca są czyste. Problem stanowi nos i lekko tkliwa tchawica.

Karotka bez większych zmian. Od ostatniego zabiegu w miejscu po usunięciu siekaczy nie ma już ropy, jednak problem wciąż stanowi oko, które ropieje/ to samo oko, z którym kilka miesięcy temu był problem z zanikiem odruchu mrugania, a my podejrzewaliśmy ropnia zagałkowego. Wracamy z antybiotykiem. Kontrola za 1-1,5 tyg.

Puszczyk po czwartkowej korekcie zębów i kastracji czuje się coraz lepiej. Zobaczymy jak w najbliższych dniach będzie z apetytem i bobkami.

Rusałka ma mały apetyt i cały czas robi mikroskopijne bobki. Zgodnie z przypuszczeniami ma też chorą wątrobę, ale w pon. ustalimy z doc dalszy tok postępowania, szczególnie w kontekście koniecznej sterylizacji.

Poza tym na froncie bez zmian. Walecznie.

* * *

Dzisiaj Azyl odwiedzili goście z Poznania. Karolina oraz Zuza i Tomek – dziękujemy za wizytę, prezenty oraz pomoc z Kajzerką i Latte. I czekamy na kolejne odwiedziny! Piszę o tym również w imieniu Duszka, który po prostu uwielbia być w centrum uwagi.

W ostatnich dniach do Azylu dotarło też kilka paczek. Kolejna wspaniała paczka od naszej Soni, karton pełen pysznych ziół od Martyny – znikających w błyskawicznym tempie, zapasy środków dezynfekujących, strzykawek i igieł od Pana Grzegorza…(mam nadzieję, że o nikim nie zapomniałam!).

Dzisiaj Duszek pomagał rozpakowywać mi też bezcenne – dla wymagających szczególnej troski, chorych podopiecznych Azylu – paczki z rodicare basic (dwa razy 25 kg) , które otrzymaliśmy od darczyńcy z zagranicy. Asiu – proszę o pomoc w określeniu darczyńcy!

Jestem taki mały, a ten worek ogromny (i ciężki)

DSC01332.JPG DSC01337.JPG DSC01345.JPG

Response code is 404

Rineja uwielbia rodi

DSC01349.JPG DSC01356.JPG DSC01359.JPG

Dziękujemy wszystkim za ogromne wsparcie i za to, że możemy zapewnić naszycm podopiecznym opiekę na najwyższym poziomie. Możemy zapewnić, że w Azylu nic się nie zmarnuje!

Przy okazji chciałybyśmy podziękować Asi, Iwonie, Karolinie oraz Magdzie za prowadzenie zagranicznych profili Azylu na fb. Dziękujemy, że jesteście z nami.

8 kg worek babki lancetowatej wystarcza nam na tydzień…

Marta i Kuba wiedzą o tym doskonale. Firmie tivo dziękujemy za dzisiejszą dostawę ziół i zachęcamy do wsparcia naszych podopiecznych za pośrednictwem sklepu uszatkowo. Szczególnie przy diecie bezgranulatowej zioła są w Azylu niezbędne, a znikają z prędkością światła.

DSC01149.JPG

Jeszcze kilka miesięcy temu wybieg – piękny wówczas trawnik ze stokrotkami i mleczem, nie przypominał placu budowy.

DSC01390.JPG

Teraz mlecz musimy dostarczać z innego źródła

DSC01370.JPG DSC01373.JPG DSC01381.JPG

Response code is 404

Jednak jakie to ma znaczenie, skoro króliki są szczęśliwe!

DSC01152.JPG DSC01153.JPG DSC01154.JPG

Kolejna zmiana (po Maggie i Dali) należy do Brzoskwinki. Jak dobrze, że mamy porządną podmurówkę. Uwielbiam ten moment, kiedy do lśniących czystością klatek, wkładamy nasze małe brudasy z czarnymi łapami, nurkujące w ziemi.

Response code is 404

Ola, po cichu zamawiamy wizytę u Pani Kasi dla 4 dziewczyn i Puszczyka. Oj tak, regularne wizyty u groomera to nasz jedyny ratunek.

Na koniec dowód na to, że króliki z Azylu biorą świat szturmem. Jak powinien wyglądać plan schroniska? Tak! : P

DSC01113.JPG DSC01116.JPG DSC01114.JPG

Na uwagę zasługuje to, że na planie został oznaczony również wybieg oficjalnie wpisany w plan zagospodarowania terenu, tj. co oznacza, że teraz bez stresu nasi podopieczni mogą dokonywać dalszych aktów zniszczenia.

* * *

I na koniec jeszcze jedna informacja. Dzisiaj do nowego domu w Bydgoszczy pojechał Samos. Dziękujemy i czekamy na pierwsze relacje!

9 komentarzy

 • Odpowiedź Vanessa H 10 września 2014 at 20:51

  Poor Kajzerka! I hope that bunny is better soon! What a horrible cage that poor baby was kept in. About Rodicare, I’m having problems trying to order it online from here but can get Critical Care. Are the other rabbits as picky as Gaska was and don’t like Critical Care? I can order it at a discount here, which I can’t do online for RodiCare.
  Let me know..

  Vanessa

 • Odpowiedź anka_u 7 września 2014 at 08:52

  Biedna mała Tosia/Kajzerka, jestem wściekła, że doprowadzili ją do takiego stanu. Całe szczęście, że istnieje Azyl i dr Krawczyk i królinka mogła znaleźć się pod waszą opieką.
  Nic, pozostaje mi tylko edukować naszą lokalną weterynarz aby mogła mieć wpływ na lokalnych posiadaczy królików. Bo niewiedza u mnie w okolicy jest porażająca.

 • Odpowiedź Camonka 7 września 2014 at 00:14

  Nie boicie się, że uszate przekopią się któregoś dnia po za teren Azylu?
  Bo porównując zdjęcia, wykopaliska przy murku są coraz głębsze. :3

  • Odpowiedź Ola 7 września 2014 at 00:18

   Czuwamy : P Sytuacja jest opanowana a podmurówka głęboka i pod samym murem nie próbują : P

 • Odpowiedź John Schoen 6 września 2014 at 22:44

  Did one of the bags of Rodicare have order nr 26493 with Lieferschein nr 25462? I ordered one bag, not two.

  • Odpowiedź aspi4 7 września 2014 at 09:35

   The second bag comes from another person from Germany, that reads our page 🙂

   Thank you a lot John!!!!!!!! <3

   • Odpowiedź John Schoen 7 września 2014 at 14:20

    You’re welcome 🙂
    I love the pictures of Duszek guarding the bag. He should be a model or actor, his bodylanguage and the faces he makes are fantastic.

 • Odpowiedź Joac 6 września 2014 at 22:22

  Ile wspaniałych darów, super! 😀 Uszaczki będą miały co wsuwać 🙂
  Widzę, że obie poznanianki już u Was – mam nadzieję, że Kajzerka da się wyprowadzić na prostą pod względem ząbków i wątroby (bo że schudnie, jestem pewna 🙂
  Lepiej nadzorujcie tę podmurówkę; podejrzanie głęboki ten wykop 😀

 • Odpowiedź Karolina 6 września 2014 at 21:34

  Olu, to ja dziękuję. 🙂 żałuję ze nie mogłam zostać dłużej ale poprawię się następnym razem 🙂 Gucio też dziękuje 🙂

 • Napisz komentarz

  *