Fotograficznie, Z życia Azylu

Wtorek (1.04.2014)

1 kwietnia 2014

Dzisiaj pod opiekę Azylu trafiły dwa króliki – mogłabym rzecz wzorcowe króliki adopcyjne – najmodniejszy w tym sezonie królik rasy rex i długowłosy baran wyglądający tak, jakby przed chwilą opuścił salon groomerski, ale pozory mylą.

Calineczka jest w zaawansowanej ciąży.

DSC06559.JPG
Response code is 404

Jesionek ma zaawansowany ropień okołozębowy – ropa jest zarówno w j.ustnej, jak i na zewnątrz w postaci dużego zgrubienia przy żuchwie (na zdj. jest ono niewidoczne z uwagi na sierść Jesionka). W czwartek zdj. rtg i zabieg, czyli bez chwili wytchnienia.

DSC06562.JPG

Response code is 404

Gąska bez większych zmian. Najbardziej martwi mnie katar, z którym wciąż walczymy. Gdyby nie to, byłoby naprawdę dobrze…

DSC06552.JPG

Karotka ma naturę wojownika, tak jak Kurt. Dzisiaj pomyślałam, że Kurt odeszła, ale przelała na Karotkę swoją siłę, bo to Kurt po każdym zabiegu w błyskawicznym tempie wracała do formy. Po wczorajszym zabiegu bardzo bałam się, że Karotka nie będzie chciała jeść – poranione dziąsła po usunięciu siekaczy to duży dyskomfort, ale ona po powrocie do domu szybko wyprowadziła mnie z błędu. Karotka ma ogromny apetyt. Pokrojone warzywa, suszone zioła plus oczywiście rodicare/critical care to ulubione pozycje w diecie Karotki.

DSC06542.JPG

Response code is 404

Stan Mniszka od zeszłego czwartku nie uległ poprawie (dla przyp. Mniszek ma gronkowca złocistego i pałeczkę ropy błękitnej), ale nie jest gorzej, dlatego póki co kontynuujemy sul-tridin.

* * *

Dla wszystkich zainteresowanych adopcją Firletki – córki Łatki, ważna informacja – Firleka ma za sobą sterylizację i z chęcią trafi do nowego domu!

Duszek i Korniszonek

DSC06528.JPG

Response code is 404

Jodełka 

pachnący, wiosenny koperek i tyle uśmiechu

DSC06496.JPG

Response code is 404

3 komentarze

 • Odpowiedź Joac 2 kwietnia 2014 at 18:55

  Czyli w Azylu pojawi się wkrótce stadko małych reksów? I radość, i problem… Jedno jest pewne – maluchy urodzą się w odpowiedzialnych warunkach i mają szansę na fajne życie!
  A Jesionek przesłodki, trzymam kciuki za jego zdrowie.
  Jodełka wygląda jak zakurzony mopik 😀 Śliczna jest :*

 • Odpowiedź Vanessa H 1 kwietnia 2014 at 23:15

  Has anyone tried the drops for runny nose that was sent on Gaska?

  Vanessa

 • Odpowiedź Dorota 1 kwietnia 2014 at 23:05

  Pamiętam, jak pierwszy raz trafiłam na stronę Azylu. To było jakieś pół roku temu. Karotka wraz z Kurt „strzegły” Azylu… 🙂 Były zdrowe… Tak wiele potrafi się zmienić w ciągu 6 miesięcy…

 • Napisz komentarz

  *