Fotograficznie, Z życia Azylu

Czwartek (20.03.2014)

20 marca 2014

Lebiodka ma za sobą zabieg usunięcia błony śluzowej z nosa – wszystko zostało oczyszczone. Przed zabiegiem została zaintubowana. Z uwagi na charakter zabiegu istniało duże ryzyko zakrztuszenia się krwią. W pewnym momencie Lebiodka się zatrzymała. Serce biło, ale przestała oddychać. Pomyślałam wtedy, to niemożliwe, aby Mosiniakowi się nie udało. Po reanimacji do nas wróciła. W tej chwili jest już na dobrej drodze do pełnego wybudzenia.  Leki będzie otrzymywać dożylnie.

Sam zabieg był bardzo inwazyjny, ale niezbędny. Przed nami bardzo ciężkie godziny i dni, ale mam nadzieję, że Lebiodka się nie podda i będzie walczyć tak jak w sierpniu, kiedy jej szanse na przeżycie były minimalne.

* * *

U Gąski po lewej stronie j. ustnej pojawiła się niewielka il. ropy – w pozostałych miejscach, w których dotychczas również była ropa, jest czysto. Sam biopulp zastosowany przez doc pod cementem stomatologicznym przez ok 4 tygodni ma działanie bakteriobójcze. Jeśli Gąska będzie tak dzielna jak dotychczas być może w przyszłości powtórzymy sobotni zabieg, a póki co do medykamentów Gąski dołączy również miód manuka (nowozelandzki miód o bardzo ciekawych właściwościach, który korzystnie wpływa na układ odpornościowy/ pokarmowy) – Vanessa dziękujemy!

DSC05447.JPG

Z wiadomości bardzo dobrych pragniemy zakomunikować, że Gąska waży 1 kg, a właściwie 1,05 kg! Dzisiaj nie pojawiło się tak silne ślinienie jak wczoraj, a Gąska jak widać na zdjęciach ma za sobą kolejny aktywny dzień (polecamy gimnastykę a’la Gęś).

Response code is 404

Hyzopek jest zdrowym samcem, chociaż jak na kilka miesięcznego królika niewątpliwie zaniedbanym. Wkrótce kastracja i strzyżenie.

Jodełka ma powiększoną macicę, stan zapalny przy wargach sromowych i cewce moczowej, brodawczaki przy ujściu odbytu, zęby policzkowe do korekty i zmiany w wole do usunięcia. Podczas badania była bardzo zestresowana (w Azylu zachowuje się tak, jakby jej nie było), ale udało nam się pobrać krew do badań. Jeśli wyniki będą prawidłowe, w najbliższym czasie Jodełkę czeka zabieg. Musimy doprowadzić ją do porządku. Została bardzo zaniedbana przez swoich byłych opiekunów.

* * *

Dzisiaj u doc byli również Anima, Karim, adopcyjna Panda etc., ale o tym jutro. Dzisiaj oczy same się zamykają…

2 komentarze

 • Odpowiedź Vanessa H 24 marca 2014 at 00:56

  As always, my pleasure to help Gaksa and the other sick rabbits at the Rescue! Anything else you all need, please let me know! I have more packages to send out and picked up more things today! I think a trip within 2-4 months to personally take things is in order. I can bring more things and no worries with Customs! 🙂 Gaska looks bigger in the photos being held! I cannot get over it. She looks like a much bigger, dare I say fatter rabbit!! 😉

  Vanessa

 • Odpowiedź Marta Azyl Dla Królików 21 marca 2014 at 00:32

  Cały wieczór dzisiaj myślałam o Lebiodce. Moja maleńka.. mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Musi być… w końcu to nasze cuda (cudy? O tej godzinie już sama nie wiem) 🙂

  A co do Jodełki.. to czy mi się wydaje, że to już jest starszy królik?? Mam takie wrażenie, ale nie wiem zupełnie dlaczego.

 • Napisz komentarz

  *