Fotograficznie, Z życia Azylu

Czwartek (26.02.2014)

26 lutego 2014

Przygotowujemy się do wyjazdu (ok, Gąska odpoczywa, ona nie ma w domu żadnych obowiązków). Jej bagaże zajmą objętościowo więcej niż moje. Przed nami bardzo długi dzień i mam nadzieję, że Gąska oszczędzi nam dodatkowych zmartwień. Jej oko od wczoraj bez zmian. Apetyt i katar również. Ten status qou ostatnich dni momentami mnie przeraża – mam wrażenie, że żyjemy w zawieszeniu, czekając na…- i to jest najważniejsze pytanie, na co? Wbrew rozsądkowi chciałabym, aby w końcu doszło u Gąski do spektakularnej poprawy, dlatego czasami po wielu dniach pełnego spokoju, dopada mnie żal, że nie możemy przez chwilę poczuć się bezpiecznie, ale wiem też, że każdy dzień taki jak dzisiaj to kolejny krok do przodu. Gąskę czeka jutro pełen atrakcji dzień z nami wariatkami.

Sam Azyl jest systemem wielu połączonych naczyń i zmusza do funkcjonowania według schematu zadaniowego. Dzisiejszy dzień składał się z wielu dodatkowych zadań w zw. z naszym wyjazdem.

Jutro przed południem do doc musi pojechać Anima…U Animy doszło do porażenia części nerwów czaszkowych – na początku opadło jej jedno uchu, teraz drugie. Wszystko to najprawdopodobniej efekt nagłego urazu mechanicznego – musiała gdzieś wskoczyć, wcisnąć się, uderzyć – po prostu straszny pech. Anima otrzymuje już leki, ale nie ma jeszcze żadnej poprawy…Marta, trzymajcie się jutro mocno.

Wizyta kontrolna jutro czeka również Kurt. Jeszcze dzisiaj pod brodą gromadziła się duża ilość płynów. Opuchlizna w miejscu po zabiegu będzie na pewno utrzymywać się jeszcze długo z uwagi na bardzo naruszone tkanki, ale w tej chwili najważniejsze jest to, żeby nie gromadziła się tam ropa z osoczem.

Karotka do piątku będzie u naszej Marty – niestety jej oko nadal ropieje/uszkodzona rogówka. Puszek dzisiaj nad ranem przyjedzie do Torunia i jutro w południe trafi pod opiekę naszej drugiej Marty.

Dziewczyny – nasze dziewczyny, żałuję, że nie możemy jechać wszystkie razem : *

Gęś zjadła kolację, po oczyszczaniu przez dłuższą chwilę odzyskiwała równowagę wtulona w mój rękach (Gąsce trudno pogodzić się z tym, że nie może mnie ugryźć, kiedy na dosyć), więc czas powoli kończyć środę i zbierać siły na czwartek. Do jutra,…a raczej do piątku!

10 komentarzy

 • Odpowiedź Martyna& królik Toffi 27 lutego 2014 at 19:59

  blog roku GODZINA 20:00 OGLĄDAMY 🙂 CZAS START 🙂

  • Odpowiedź Agata 27 lutego 2014 at 20:05

   mi sie nic nie wyświetla, na głównej stronie coś tam niby jakby ekran się wyświetla i napis „BLOG ROKU 2013” i nie wiem co teraz.. już 20:04!

   • Odpowiedź Martyna& królik Toffi 27 lutego 2014 at 20:37

    trzeba kliknąć w to okno gdzie wyświetla się blog/…….ale niestety…..nie ma wygranej ….. mimo wszystko GRATULUJE WAM BO JESTEŚCIE WSPANIALI !!! GĄSKA USZY DO GÓRY!!! ten kto kocha zwierzęta docenia Wasz wkład w walkę o życie tych małych uszatych przyjaciół ! JESTEŚCIE WIELKIE!!!! WYGRAŁYŚCIE DZIEWCZYNY NIE RAZ WALCZĄC O TO BY KAŻDY DZIEŃ USZATYCH BYŁ SZCZĘŚLIWY I RADOSNY !!!!! buziaki 🙂

    • Odpowiedź Joac 27 lutego 2014 at 21:36

     Nie ma? bo ja za późno włączyłam i oglądam cały czas, ale najwyraźniej najważniejsze mnie ominęło 🙁 A kto wygrał w kategorii?

     • Martyna& królik Toffi 27 lutego 2014 at 21:54

      manufaktura radości, chyba ze jakieś wyróżnienie dostały króle bo przerwało mi łącze

 • Odpowiedź Joac 27 lutego 2014 at 08:13

  Poważnie będzie można oglądać galę? Muszę zapamiętać i włączyć, bardzo jestem ciekawa!
  Trzymam kciuki z całej siły za wygraną – ale, jak już wcześniej pisałam, wygrana już w sumie nastąpiła :*
  Biedna Anima 🙁 Mam nadzieję, że uda się jej pomóc z tym porażeniem, choć pewnie chwilę to potrwa.
  A z tego zakręcenia Oli pomyliły się dni – najwyraźniej wczoraj byłaś już myślami w kolejnym dniu 🙂

 • Odpowiedź Szpaqus Azyl Dla Królików 27 lutego 2014 at 00:31

  Ktoś musi zostać i pilnować królików 😉
  Bawcie się dziewczyny (mam również na myśli Gę Gę) i nie martwcie. Od tygodnia mocno trzymam kciuki za nas, więc musi się udać (moje kciuki zawsze działają!) :*

  • Odpowiedź MartuchaP 27 lutego 2014 at 07:47

   My popołudniu zawitamy u doktora. Bo z Amantem niby trochę lepiej ale to jeszcze nie jest to.

 • Odpowiedź Janka - po_sąsiedzku 26 lutego 2014 at 23:23

  „Każdy będzie mógł obejrzeć Galę na żywo. W czwartek o 20:00 zapraszamy na blogroku.pl ” 😀
  Marcie życzę spokojnego dyżuru, uszatym dochodzenia do zdrowia, a uczestniczkom gali nie zapomnianych wrażeń.:*

 • Napisz komentarz

  *