Fotograficznie, Z życia Azylu

Środa (8.01.2014)

8 stycznia 2014

Gąska i Karotka bez większych zmian. Mamy lepsze i gorsze…godziny. Gąska rano jest w zdecydowanie gorszym nastroju niż wieczorem. Karotka dzisiaj popołudniu straciła apetyt. Nie było też bobków. Jest już lepiej, ale dziewczyny nie odpuszczają.

Oko Gąski bez zmian. Przed chwilą zjadła kolejną porcję rodi, buntowała się przy oczyszczaniu, kopała ręcznik, uszczypnęła mnie ze złości w palec…i tak to jest z tą wariatką. Najzabawniejsze u Gąski jest to, że wystarczy wziąć ją w rękę, żeby wyczuć, czy nadszedł już czas na jedzenie. Dziewczyny, które widziały Gąskę, wciągającą rodicare, wiedzą o czym mówię – po jedzeniu ma od razu okrągły brzuszek (jest to kwestia bardzo elastycznych powłok brzusznych). Cieszę się, że mogę z nią być.

* * *

Dzisiaj przykrą niespodziankę Marcie sprawiła Devi. Okazało się, że ma zator. Dziewczyny spędziły wieczór pod kroplówką. Czekam na dobre wieść…trzymajcie się mocno.

* * *

Dzisiaj spełniając pewną prośbę, chciałabym przypomniećo naszej dzielnej Prezesce – króliku o niesamowitym charakterze, który kilka tygodni temu przeszedł poważny zabieg usunięcia ropni mnogich z jamy brzusznej.

DSC05330.JPG

Prezeska jest bardzo cierpliwa i przyjacielska, a dzisiejszą sesję zdjęciową zrobiłam jej podczas obcinania pazurów. Grunt to relaks (na zdj. w ramionach Marty).

Response code is 404

Prezeska czuje się znacznie lepiej niż kilka tygodni temu, dlatego mamy nadzieję, że już wkrótce opuści Azyl i trafi do domu tymczasowego, który długo na nią czeka…

Lawenda niezmiennie czaruje. Nie zna granic. Wchodzi wszędzie. Dokucza koleżankom, a przy tym wszystkim jest bezbrzeżnie urocza.

Dla Lawendy szukamy domu stałego lub tymczasowego.

DSC05263.JPG

Response code is 404

Dalia wciąż znajduje się na liście królików do zabiegów i w przyszłym tygodniu czeka ją sterylizacja z korektą zębów. Bardzo cieszy mnie to, że oczy Dali od momentu, kiedy trafiła pod naszą opiekę, mimo wszystko mniej łzawią. Na pewno ma na to wpływ zdrowa dieta, której Dalia dotychczas nie znała.

Dzisiaj Dalia ma znacznie lepszy kontakt z człowiekiem niż w dniu, kiedy przywiozłam ją do Azylu. Chociaż jest starszym, 8-letnim królikiem, ma dużo energii. Poza tym wygląda o niebo lepiej. Cieszę się, że w końcu może być szczęśliwa.

DSC05243.JPG DSC05248.JPG DSC05218.JPG

Response code is 404

Listopad 2013

DSC09046.JPG DSC09058.JPG DSC09063.JPG

Jutro czeka nas kolejny bardzo długi wieczór u doc. Zabieg Melonika. Kontrola Gąski, Karotki, Korniszonka, Kurt, Lobo (nie podoba mi się jego prawe, lekko przekrwione oko), Pachino (badanie krwi), Podgrzybka, Puszka etc.

Na koniec chciałabym ogłosić, że nasz Senior Chomik (przyniesiony w słoiku) o dumnym imieniu Bójka ma nowy dom. W dodatku pod czujnym okiem Kasi (Bonsaiowej!)

zdjęcie 2.JPG

8 komentarzy

 • Odpowiedź Solvieg 9 stycznia 2014 at 09:19

  Jak wy te zdjęcia robicie, ze nawet chomik jest na nich uśmiechnięty ? Chociaż w sumie jak się ma taki fajny domek z tunelami to ryłko się samo cieszy 😀

 • Odpowiedź Graszka 8 stycznia 2014 at 22:29

  Devi, dziecinko trzymam kciuki i za resztę króliczych dziewczyn również i za chłopaków…

 • Odpowiedź KasiaDe 8 stycznia 2014 at 22:18

  Devi!! Bosai i ja trzymamy kciuki (i pazurki) za Ciebie:*******

 • Odpowiedź anka_u 8 stycznia 2014 at 22:06

  To się chomikowi dom trafił! Normalnie chomicze marzenie!

 • Odpowiedź Patka 8 stycznia 2014 at 22:00

  Zaintrygowało mnie przekrwione oko. Czy mogłabym prosić o jakieś zdjęcie albo opis jak to wygląda. Z waszego bloga prócz radości i wzruszeń staram się też czerpać informacje na temat zdrowia i organizmu króliczków więc tak mnie zastanawia jak rozpoznać przekrwione oko, bo przyznam szczerze, że nigdy nie miałam z tym styczności . A tak po za tym to uwielbiam tego bloga 😉

 • Odpowiedź Magda 8 stycznia 2014 at 21:51

  Piękności uszate <3 <3 <3 Wszystkie oczywiście, żeby żadnemu nie było przykro 😉 Prezesowo vel Poziomko, zdrowiej szybko i pogoń Koźlarkę, żeby zdrowiała, tutaj wszyscy na Was czekają <3 Dziękuję za zdjęcia Olu :* I za całą resztę, którą robicie dla uszaków 🙂

 • Odpowiedź angelene 8 stycznia 2014 at 21:35

  Lawenda cudna! Mojemu królikowi także łzawią oczy, wet stwierdził, że to z powodu zarośniętych kanalików. W jaki sposób pomagacie na to łzawienie? Super, że chomik ma dom:)

 • Odpowiedź StachuFikus 8 stycznia 2014 at 21:26

  A czemu Korniszonek na czarno? 🙁

 • Napisz komentarz

  *